ANTALYA'DA ÜVEY BABA REZALETİ

ANTALYA'DA ÜVEY BABA REZALETİ

Antalya’da 32 yaşındaki Y.S., iddiaya göre; 12 yaşındaki üvey kızına 1,5 yıl boyunca fiili livata (anal) yoluyla tecavüz etti. İmam Hatip Ortaokulu’nda yatılı olarak okuyan A.K.’nın ilk evliliğinden olduğunu anlatan anne H.S.’nin (28) savcılıkta verdiği i

A+A-

ANTALYA’da yaşayan 3 kız çocuğu annesi H.S. (28), 11 yıllık eşi Y.S.’nin, 12 yaşındaki kızı A.K.’ye nitelikli cinsel istismarda bulunduğunu iddia ederek Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Şu an İmam Hatip Ortaokulu’nda yatılı olarak okuyan A.K.’nın ilk evliliğinden olduğunu anlatan annenin savcılıkta verdiği ifade kan dondurdu.

TEYZESİNE ANLATMIŞ

Nitelikli cinsel istismar olayının yaklaşık 1 ay önce ortaya çıktığını anlatan H.S., “Kızım son günlerde iyice içine kapanmıştı. Hiç konuşmuyor, yemek yemiyor, kendi kendine konuşuyordu. Ben defalarca kendisine ne olduğunu sordum. Bana anlatmayınca teyzesine rica ettim. Teyzesi ne olduğunu sorunca kızımın üvey babası tarafından yaklaşık 1,5 yıldır fiili livata (anal) yoluyla tecavüz ettiğini öğrendik” dedi.

Üvey baba rezaleti

RAPOR DOĞRULADI

Mağdur kızın teyzesi tarafından önce özel bir hastaneye götürüldüğünü anlatan anne, “Kızımı muayene eden doktor, ‘Ben bu kıza rapor veremem polisle başım belaya girer’ demiş. Bunun üzerine Adli Tıp Kurumu’ndan rapor alındı. Ayrıca psikolog ve pedagog eşliğinde ifadeye alınan kızım başından geçen her şeyi anlatmış. Uzmanlar, kızım ifadelerinin çelişkiden uzak ve gerçekçi olduğunu belirterek rapor hazırladı” diye konuştu. 

10 YAŞINDAKİ KARDEŞİ ŞAHİT

Resmi raporlar ışığında iddianame hazırlandığını kaydeden H.S., şöyle devam etti: “Bu iğrenç olayın bazı bölümlerine 10 yaşındaki kızım da şahit olmuş. Ablasının odaya kapatılmasını, ağlamalarını, Y.S.’nin odadan çıkıp banyoya gidişlerini görmüş. O iğrenç adam kızım ablasını sorduğunda ‘Ablan odada yok. Dışarda’ diyormuş. Ben bunları öğrenir öğrenmez boşanma davası açtım. 3 kızım da yanımda. Ancak o adam nedense 10 yaşındaki kızımı yanına almak istiyor.”

‘BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAM’

“Belki de bildiklerini savcıya, polise anlatmasın diye onu korkutmaya çalışıyor. Ben bir anne olarak bu işin peşini bırakmayacağım. Bu rezaleti sonuna kadar deşifre edip şu an hala sokaklarda gezen o adamın adalet önünde hesap vermesini sağlayacağım. Bu rezalet deşifre olmalı ki başka kız çocukları böyle bir travma yaşamasın. Biz bir an önce iddianamenin hazırlanıp yargılamanın başlamasını bekliyoruz.”