ANTALYA'DA TONLARCA ALTIN HEYECANI

ANTALYA'DA TONLARCA ALTIN HEYECANI

Kemer'e bağlı Göynük Mahallesi Göynük Kanyonu içerisindeki dağlık alanda kaçak kazı yapılarak külçe altın bulunduğu ihbarı geldikten sonraki gelişmeler şöyle.

A+A-

ANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde dağlık alandaki kaçak kazıda külçe altın bulunduğu iddiasıyla ilgili çalışma başlatıldı. Olayla ilgili 4 şüpheli gözaltına alındı.

20 TON ALTIN VAR

Antalya’nın Kemer ilçesi jandarmaya giden bir ihbarla çalkalanıyor. Hürriyet’ten Salim Uzun’un haberine göre jandarmayı arayan bir kişi  kaçak define kazısı yapılan bir alanda 20 ton altın bulunduğunu iddia etti.

‘KÜLÇE ALTIN OLABİLİR’

İhbar üzerine Antalya İl Kültür Turizm Müdürlüğü yetkilileri özel bir heyeti bölgeye göndererek araştırma yapmaya başladı. İsminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili Hürriyet muhabirine şu bilgileri verdi:

İNCELEME BAŞLATILDI

“İhbar jandarmaya gitmiş. Bunun üzerine kaçak kazı yapılan alanda inceleme başlatıldı. Özel bir kamera ile yapılan ilk tespitlerde külçe altın olabileceği düşünülen nesneler tespit edilmiş. Ancak inceleme sürüyor.

DAĞLIK ALANDA KAÇAK KAZI

Kemer'e bağlı Göynük Mahallesi Göynük Kanyonu içerisindeki dağlık alanda kaçak kazı yapılarak külçe altın bulunduğu ihbarı geldi. 

Bunun üzerine İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri bölgeye giderek araştırma başlattı. Bazı noktalarda kaçak kazı yapıldığı belirlenirken, çevrede araştırma yapan ekipler herhangi bir şüpheliye rastlamadı. 

4 KİŞİ GÖZALTINDA

Olayın ardından adı açıklanmayan 4 kişi gözaltına alındı. Jandarma kaçak kazı yapılan bölgeyi çembere alırken, içeri araç ve yaya girişini yasakladı. 

Bölgede mağara benzeri bir yapı bulunurken, içine henüz ulaşımadığı belirtildi. Antalya Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından da bölgeye özel bir ekibin görevlendirildiği ve incelemenin sürdüğü kaydedildi. 

AKŞAMA KADAR BELLİ OLACAK’

Konuyla ilgili ilk açıklamayı yapan Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, ise şunları söyledi: “Şu anda heyecan yaratacak bir durum yok. Biz bu tür ihbarları zaman zaman alıyoruz. 

11-051.jpgGerekli olursa sayın valimiz açıklama yapacaktır. Akşama kadar konunun ne olduğu belli olacak. Şimdiden heyecan yaratmaya gerek yok. Süreci takip ediyoruz.” 

twitter-009.jpg

face-begen.png