Antalya'da orman yangını

Antalya'da orman yangını

Antalya Kepez'de yerleşim yerleri yakınında çıkan orman yangınında 10 dönüm çam ormanı yandı

Antalya'nın Kepez İlçesi'nde henüz belirlenemeyen bir nedenle ormanda yangın çıktı. İtfaiye ekipleri yangını kontrol altına alırken, bölge sakinleri de bahçe hortumuyla söndürme çalışmalarına destek verdi. Yangında 10 dönümlük alanın zarar gördüğü kaydedildi. 

YERLEŞİM YERLERİNE YAKIN BÖLGEDE

Yerleşim yerlerine yakın noktada çıkan ve rüzgarın etkisiyle yayılmaya başlayan alevleri gören çevredekiler durumu polis ve itfaiyeye bildirdi. 

Yangına itfaiye ekipleriyle müdahale edildi. Söndürme çalışmalarına bölge sakinleri de bahçe hortumlarıyla destek verdi. 

SOĞUTMA BAŞLADI

Yangın, daha geniş bir alana yayılmadan söndürüldü. Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, bölgede soğutma çalışmalarına başladı. 

10 DÖNÜMLÜK ALAN ZARAR GÖRDÜ

Ekiplerin kara ve havadan yoğun müdahalesi sonucu yangın, daha geniş bir alana yayılmadan söndürüldü. Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, bölgede soğutma çalışmalarına başladı.

Antalya Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, ilk belirlemelere göre, yangında yaklaşık 10 dönüm ormanlık alanın zarar gördüğünü bildirdi.

'SICAK HAVADAN ÇIKMIŞ OLABİLİR'

Bölgeye gelen Kepez Emniyet Müdürlüğü ekipleri yangının çıkış nedenini araştırmaya başladı.

Mahalle sakinlerinden Yıldıray Sargın, gazetecilere, bir çam ağacının dibinden başlayan yangının bir anda büyüdüğünü söyledi.

Alevleri görünce hemen durumu itfaiyeye bildirdiklerini belirten Sargın, "Yangın başladığı yerde kimse yoktu. Bu nedenle insan kaynaklı olduğunu düşünmüyoruz. Bugün hava çok sıcak o nedenle yangın çıkmış olabilir" dedi.

İlgili Haberler