Antalya'da milyonluk sahte tapulara 7 gözaltı

Antalya'da milyonluk sahte tapulara 7 gözaltı

Antalya'da aralarında emlakçılar ve bir eski muhtarında bulunduğu biri kadın 7 kişi kamu arsalarını sahte tapular ile satarak 1,5 Milyonluk vurgun iddiası ile göz altına alındı.

A+A-

Antalya'da kamuya ait arsaları kendilerine ait gibi göstererek birçok vatandaşı dolandırdığı iddia edilen 7 kişi gözaltına alındı. Aralarında eski muhtar, eski belediye çalışanı ve emlakçıların olduğu şüphelilerin, toplamda 1 milyon 500 bin lira haksız kazanç elde ettiği ileri sürüldü.

EŞ ZAMANLI BASKIN

Antalya'da vatandaşların dolandırıldığı yönünde şikayetleri üzerine harekete geçen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro Amirliği ekipleri, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde geçtiğimiz Salı günü sabah 07.00'da düzenledikleri operasyonda kent merkezinde biri kadın olmak üzere 6 kişiyi, olayla ilgilisi olduğu öne sürülen bir kişiyi de Tekirdağ'da yapılan eş zamanlı operasyonla gözaltına aldı.

MİLYONLUK SAHTEKARLIK

Yapılan araştırmalarda şüphelilerin, kamuya ait arsaları sahte belgeler düzenleyerek kendilerine ait gibi gösterdikleri, yatırım amaçlı arsa satın almak isteyen vatandaşlara da arsalar için yapılacak olan ihalelerde öncelik tanıdıklarını söyleyerek, sahte tapularla arsaları sattıklarını tespit etti. Şüphelilerin birçok vatandaşı bu şekilde mağdur ederek 1 milyon 500 bin lira haksız kazanç elde ettiği ileri sürüldü. Şüphelilerin arasında emlakçı, eski muhtar, eski belediye çalışanları olduğu öğrenilirken, birikimlerini yatırım amaçlı kullanan mağdur vatandaşların birçoğunun ise kredi çekerek borç altına girdiği bildirildi.

BÖYLE GÖZALTINA ALINDILAR

 

 

Antalya Emniyet Müdürlüğünden önemli açıklama

Antalya Emniyet Müdürlüğünden önemli açıklama

Antalya il emniyet müdürlüğünden sürücüler için önemli bir konuda açıklama yapılarak merkez ve bazı ilçelerde son günlerde trafik cezalarına konu olan kış lastiği uygulaması zorunlu olmayacağı belirtildi. İşte o ilçeler

RANT PROJESİ Mİ ? Menderes Türel'e Boğaçay tepkisi

RANT PROJESİ Mİ ? Menderes Türel'e Boğaçay tepkisi

SON DAKİKA BOĞAÇAY PANELİ; Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'in Konyaaltı ilçesi oyları için çok önemli gördüğü ve adına " Çılgın Proje" dediği " Boğaçay projesine karşı Antalya STK'larından gelen tepkiler büyüyor.

İlgili Haberler