ANTALYA'DA KOMA HALİNDE BULUNAN KIRGIZ KADIN İÇİN KAMPANYA

ANTALYA'DA KOMA HALİNDE BULUNAN KIRGIZ KADIN İÇİN KAMPANYA

S.Ç. adlı erkek tarafından para karşılığı M.Y.'ye pazarlanan Nootieva, fuhuş batağına sürüklenmek istemeyip, direnmesi üzerine öldüresiye dövüldükten sonra Antalya-Korkuteli karayolu üzerine atıldı.

A+A-

KOMA HİLİNDE YOL KENARINDA BULUNDU

Kırgızistan'dan garsonluk yapmak için geldiği Antalya'da fuhşa zorlanıp öldüresiye dövüldükten sonra da yol kenarına atılan 22 yaşındaki Melikan Nootieva için yardım kampanyası başlatıldı.

GARSONLUK İÇİN GELDİ

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gören Melikan Nootieva, 15 Kasım 2016'da Kırgızistan'dan Antalya'ya bir Kırgız arkadaşı vasıtasıyla garsonluk yapmak için geldi. Ancak, arkadaşı aracılığıyla tanıştığı S.Ç. adlı erkek tarafından para karşılığı M.Y.'ye pazarlanan Nootieva, fuhuş batağına sürüklenmek istemeyip, direnmesi üzerine öldüresiye dövüldükten sonra Antalya-Korkuteli karayolu üzerine atıldı.

VUCUDUNDA KIRIK DOLU

21 Aralık günü sürücüler tarafından yol kenarında yaralı halde fark edilen Melikan Nootieva, sağlık ekiplerince Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne götürülerek tedaviye alındı. Baş ve vücudunun çeşitli yerlerinde yara izleri, pek çok yerinde kırık, doku zedelenmesi ve ezik tespit edilen Melikan Nootieva, üç kez beyin ameliyatı geçirdi. Şuuru yerinde olmayan, sol kolu çalışmayan ve mamayla beslenen Nootieva servise alındı. 
 
3 AYDA İYİLEŞEBİLİR

Tamamen iyileşmesi için en az 3 ay daha tedavi görmesi gerektiği belirtilen Kırgız kadın için Antalya'daki bazı sivil toplum örgütleri yardım kampanyası başlattı. Antalya Yardımlaşma Platformu ve Akdeniz Otizm spor Kulübü Derneği'nce, annesinin refakat ettiği Melikan Nootieva için hasta bezi, hasta yatağı örtüsü, yara kremi ve Türkçe bilen bir bakıcı ihtiyacı olduğu çağrısı yapıldı. Antalya Yardımlaşma Platformu yöneticilerinden Halit Mert, en önemli sorunun bakıcı problemi olduğunu, annenin refakat ettiği ancak bir Kırgız vatandaşın yanında kaldığı ve Türkçe bilmediğini de belirtti. 
 
2 KİŞİ TUTUKLU YARGILANIYOR 

Kadını önce dövdüğü, sonra da otomobilden yol kenarına attığı belirlenen M.Y. 'kasten öldürmeye teşebbüs', S.Ç. ise 'fuhşa teşebbüs ve yer temin etmek' suçundan tutuklu yargılanıyor.

KIZ ARKADAŞINI SAÇINDAN SÜRÜKLEYİP BİNDİRDİĞİ OTOMOBİLİ FALEZLERE SÜRDÜ:

KIZ ARKADAŞINI SAÇINDAN SÜRÜKLEYİP BİNDİRDİĞİ OTOMOBİLİ FALEZLERE SÜRDÜ:

Kız arkadaşını saçından sürükleyip bindirdiği otomobili falezlere sürdü: 2 ölü

ANTALYALI MANKEN 22 YAŞINDA BURCU ÇAĞLAYAN'IN SIR ÖLÜMÜ

ANTALYALI MANKEN 22 YAŞINDA BURCU ÇAĞLAYAN'IN SIR ÖLÜMÜ

22 yaşında mankenlik yapan genç bir kızın ölümünün aydınlatılması için 7 yıldır süren davada ortaya atılan bir iddia kafaları yine karıştırdı.

İlgili Haberler