ANTALYA'DA DÜNYACA ÜNLÜ PLAJA BETON DAVASINDA GELİŞME

ANTALYA'DA DÜNYACA ÜNLÜ PLAJA BETON DAVASINDA GELİŞME

Antalya'nın doğa harikası dünyaca ünlü plajlarını birer birer betonlaştıran AKP'li Belediye bilirkişi raporunda böyle teşhir edildi.

A+A-

Antalya'nın Kaş ilçesi Kalkan Beldesinde yer alan ve dünyanın sayılı plajlarından gösterilen Kaputaş plajına AKP'li belediyenin yaptığı beton tesisler davalık olmuştu. Açılan davanın mahkemesi tarafından tayin edilen bilirkişinin raporu açıklandı.

DAVA ANTALYA'DA GÖRÜLÜYOR

Kaş İlçesi’nde dünyanın en güzel plajlarından biri olarak gösterilen Kaputaj Plajı üzerinde Kaş Belediyesinin plaj, tuvalet ve büfe projesine karşı Kaş Turizmi Tanıtma Derneği üyeleri ile bazı vatandaşlar tarafından Antalya 4’üncü İdare Mahkemesi’ne iptal davası açıldı.

DAVACILAR KATILDI

Antalya 4’üncü İdare Mahkemesinde ayrıca, yine belediyenin İnceboğaz Mesire Alanı ve Kaş İlçesi 1/25 binlik Çevre Düzeni Planı’nın iptallerine yönelik açılan davaların da karar duruşmaları yapıldı. Davaya Kaş Turizmi Tanıtma Derneği’nin üyeleri Kaş ilçesi sakinleri ile davacı avukatları Tuncay Koç, Ömür Yiğit ve Eser Akkaya katıldı.

KARARLAR 1 AY İÇİNDE AÇIKLANACAK

Avukat Tuncay Koç, davanın karar duruşmasının tamamlandığını ve kararların 1 ay içinde yazılarak tebliğ edilmesini beklediklerini belirtti. Tuncay Koç, "Bu davalardan biri Kaputaj Plajı’nın Tabiatı Koruma Kurulu kararınca plaj haline getirilmesi, büfe ve tuvalet yapılması. Bilirkişi raporunda mevzuata aykırılık olmadığı, fakat yapılan işlerin doğal plajın karakterini bozduğu, büfenin ön tarafta konumlandırıldığı ve alanın onarımı için mutlaka peyzaj onarım projesinin yapılıp yürürlüğe konulması gerektiği belirtildi" dedi. 

SUÇ DUYURUSUNDA NEDEN BULUNULMUYOR

Avukat Koç, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün de verilen kararın dışında SİT alanını tahrip eden uygulamalar yaptığı için 2863 sayılı kanuna muhalefetten Kaş Belediye Başkanlığı hakkında suç duyurusunda bulunması gerektiğini kaydetti. 

Koç, "Kaş Belediye Başkanlığının Kaputaj ve İnceboğaz alanlarını tahrip ettiği bilirkişi raporuyla belgeli durumda. Bakanlık ve savcılık harekete geçmeli. İmar planlarının da şehircilik ilkelerine uygun olmadığı raporla sabit. Ranta verilecek başka Kaş yok. Betona hayır" dedi.

Almancı'nın ' Yol Yaptık Köprü Yaptık ' yeniden viral oldu

Almancı'nın ' Yol Yaptık Köprü Yaptık ' yeniden viral oldu

AKP'lilerin yol yaptık, köprü yaptık,tünel yaptık savunmalarına müthiş bir yanıt veren Almancı bu sayede popüler oldu.

MENDERES TÜREL'İN ANTALYA'SINDAN SEL MANZARALARI

MENDERES TÜREL'İN ANTALYA'SINDAN SEL MANZARALARI

Televizyonlarda göremiyoruz ama en küçük bir sağanak yağmur yağdığında Antalya'yı sel basıyor. İşte o anlar

İlgili Haberler