Antalya Falezler de balık tutma faciası

Antalya Falezler de balık tutma faciası

Antalya'da Gençlik Mahallesi falezlere balık avlamaya gelen amatör balıkçı Hakan Bircan çevredikelerin uyarılarına aldırış etmeden deniz kenarına inmek isterken 5 metre yüksekten dengesini kaybedip kayalıkların üzerine düştü.

A+A-

Antalya'da falezlere balık avlamaya gelen amatör balıkçı, dengesini kaybedip kayalıkların üzerine düştü. Yaralanan balıkçı, itfaiye ekipleri tarafından kurtarılırken, olaya şahit olan başka bir balıkçı, "'İnme, çok tehlikeli, düşersin" dedim ama dinlemedi. Çıkmasıyla karnının üzerine düşmesi bir oldu" diyerek uyardığını söyledi.

Olay, Muratpaşa ilçesi Gençlik Mahallesi Işıklar Caddesi yakınındaki falezlerde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, balık tutmak için falezlere gelen Hakan Bircan, kayalıklar arasından geçmek isterken dengesini kaybedip yaklaşık 5 metre yükseklikten kayalıklara düştü. Bu sırada olayı gören çevredekiler, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne haber verdi. İhbarın ardından bölgeye polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

BÖYLE ULAŞILDI

Sarp alanda bulunan Bircan'a, kayalıklar arasına koyulan merdiven yardımıyla ulaşıldı. Ağır yaralanan Bircan, ilk müdahalenin ardından sedyeye alınarak olay yerine çağrılan deniz polisine ait botla Kaleiçi Yat Limanı'na, oradan da ambulansla tedavi edilmek üzere hastaneye götürüldü. Bircan'a ait sırt çantası ile oltası da ekipler tarafından kayalıklar üzerinden alındı.

"'İnme çok tehlikeli" dedim"

Hakan Bircan'ın düştüğü sırada olaya şahit olan Mehmet Altuntaş isimli amatör balıkçı, "'Diğer kayanın ucuna gideceğim" dedi. "İnme, çok tehlikeli, düşersin" dedim ama dinlemedi. Çıkmasıyla karnının üstüne düşmesi bir oldu" ifadelerini kaydetti.

DEV ANKET ; ANTALYA'YA HANGİSİ BAŞKAN OLACAK

Anket

DEV ANKET ; ANTALYA'YA HANGİSİ BAŞKAN OLACAK

CHP Antalya Büyükşehir Adayı Muhittin Böcek kimdir DEV ANKET

CHP Antalya Büyükşehir Adayı Muhittin Böcek kimdir DEV ANKET

CHP'nin Antalya Büyükşehir Belediye başkanlığına aday gösterdiği 4 dönemdir Konyaaltı Belediye başkanı olan Muhittin Böcek'in eğitim durumu,siyasi geçmişi , mesleği ve görev aldığı sivil toplum örgütleri ile ilgili ayrıntıları bulacaksınız.

AKP Antalya Büyükşehir Adayı menderes Türel kimdir DEV ANKET

AKP Antalya Büyükşehir Adayı menderes Türel kimdir DEV ANKET

AKP'nin Antalya Büyükşehir Belediye başkanlığına yeniden aday gösterdiği Menderes Türel'in eğitim durumu,siyasi geçmişi , mesleği ve görev aldığı sivil toplum örgütleri ile ilgili ayrıntıları bulacaksınız.

İlgili Haberler