ANTALYA DİKKAT; MESAİ SAATLERİ DEĞİŞTİ

ANTALYA DİKKAT; MESAİ SAATLERİ DEĞİŞTİ

Antalya Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatlerinde değişikliğe gidildi.

A+A-

Yaz saati uygulamasından kış saati uygulamasına  geçiş sağlanmaması üzerine birçok vatandaş tarafından ve öğrenciler tarafından tepki gelmiş bunun üzerine Bakanlık çalışma başlatmıştı.

BAKANLIK "GEREK YOK ESKİ UYGULAMA SÜRECEK" DEDİ

Yapılan itirazların değerlendirilmesi üzerine yaz saati uygulamasından vazgeçilmedi ve valiliklere mesai saatlerinin değiştirilmesi için yetki verildi. Bu kapsamda Antalya'da mesai saatleri değiştirildi. Mesai saatlerinin değiştirilmesine servis şoförleri tepki gösterdi.

MESAİ SAATLERİ DEĞİŞİNCE SERVİS SAATLERİ SORUNU BAŞLADI

Antalya Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatlerinde değişikliğe gidildi.

Valilik tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:" 08 Eylül 2016 tarihli ve 29825sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 07.09.2016 tarihli ve 2016/9154 sayılı güç ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta yaz saati uygulaması hakkında kararla; gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla, 27 Mart 2016 Pazar günü saat 03:00 ten itibaren bir saat ileri alınmak suretiyle başlatılan yaz saati uygulamasının, her yıl, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırılarak, gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta saatlerin yeniden düzenlenmesi hakkındaki 14.03.2016 tarihli ve 2016/8589 sayılı Bakanlar Kurulu kararında yer alan “30 Ekim 2016 Pazar günü saat 04:00 ten itibaren bir saat geri alınması” ibaresi yürürlükten kaldırılmıştı.

İŞTE YENİ SAATLER

Bu minvalde, kamu hizmetlerinin etkin, verimli ve düzenli yürütülmesi amacıyla, ilimizde uygulanacak mesai saatleri, 657 sayılı devlet memurları kanununun 100. maddesi uyarınca yeniden düzenlenmiş olup, Antalya ili kamu kurum ve kuruluşlarında çalışma saatleri 12.12.2016 pazartesi gününden itibaren aşağıdaki şekilde uygulanacaktır.

ÇALIŞMA SAATLERİ :   SABAH:  08:30 12:30  ÖĞLEDENSONRA 13:30-17:30"

SERVİS ŞOFÖRLERİ TEPKİLİ

Antalya'da mesai saatlerinin değiştirilmesine birçok servis şoförü tepki gösterdi. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personelleri taşıyan bazı servis şoförleri mesai saatlerinin değiştirilmesinin ardından okul giriş saatleriyle aynı zamana geldiğini söyleyerek duruma tepki gösterdi ve personel servisi yapmayı bırakıp yalnızca okul servisi yapmaya başladı.  

kaynak antalya ajans