ANISINI ANLATIYORDU, ARKADAŞ KATİLİ OLDU

ANISINI ANLATIYORDU, ARKADAŞ KATİLİ OLDU

Zonguldak Göbü Sahili’nde faaliyet gösteren bir gazinonun önünde arkadaşı Cemal Erdemir'i kafasından vuran ve olaydan 2 gün sonra teslim olan İsmail D., Jandarmadaki ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

A+A-

 Zanlı ifadesinde, daha önce yaşadığı bir olayı anlatırken, ‘Adamın kafasına silahı böyle dayadım’ diyerek yanında oturan arkadaşı Cemal Erdemir’in ensesine dayadığı tabancanın ateş aldığını iddia etti.

 

Zonguldak Göbü Sahili’nde faaliyet gösteren gazinonun önünde arkadaşı Cemal Erdemir'i kafasından vurarak olay yerinden kaçan İsmail D., dün teslim oldu. Olayı gerçekleştirdikten sonra firar eden ve önceki akşam Kilimli İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek teslim olan İsmail D., sağlık kontrolünden geçirilerek Jandarma ekiplerine teslim edilmişti. Jandarmadaki işlemlerinin ardından sabah saatlerinde adliyeye getirilen İsmail D. nöbetçi mahkemece tutuklanarak Beycuma M Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Olay, 12 Eylül günü geç saatlerde Göbü Sahili’nde bir gazinonun bahçesinde meydana geldi. İddiaya göre; arkadaşlarıyla birlikte eğlenmek için gazinoya giden İsmail D., isimli şahıs aldığı alkolün etkisiyle elindeki silahla yaşadığı bir olayı arkadaşlarına uygulamalı olarak anlatmaya başladı. Elindeki silahla ‘Adamın kafasına silahı böyle dayadım’ diyen İsmail D., yanında oturan arkadaşı Cemal Erdemir’in ensesine ruhsatsız tabancayı dayadı. Sarhoş olan İsmail D.’nin elinin tetiğe değmesi sonucu silah ateş aldı ve Cemal Erdemir, ensesinden vuruldu. Ağır yaralı olarak Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Cemal Erdemir, 2 gün sonra yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmayarak hayatını kaybetmişti.