Akıl Almaz 12.12.2012 Çılgınlıkları

Akıl Almaz 12.12.2012 Çılgınlıkları

12.12 şanslı diye binlerce çift nikah kıydırdı.

A+A-
Kentin en büyük ilçesi Muratpaşa'da, 48 çift bugün nikah masasına oturuyor. Çiftlerin arasında en şanslı olan Sinem Palalı- Serkan Kurşan'ın nikahını Muratpaşa Belediye Başkanı CHP'li Süleyman Evcilmen, saat 12.12'de kıydı.
 
Antalya'da en çok nikah işleminin yapıldığı Muratpaşa Belediyesi Evlendirme Dairesi'nde yoğun bir çalışma günü yaşanıyor. Nikah memurluğu çalışanları, her 15 dakikada bir çifti evlendiriyor. Bugün 48 çiftin nikah kıyacağı Muratpaşa'nın en şanslı çifti Sinem Palalı ve Serkan Kurşan oldu. Çiftin nikahını saat 12.12'de Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen kıydı.
 
Başkan Evcilmen; 10.10.2010, 11.11.2011 gibi özel tarihleri daha önce yaşadığını belirtti. Başkan Evcilmen, "12.12.2012'nin ayrı bir özelliği var. Nedeni ise böyle bir tarih önümüzde bir daha yok. Bu tarih belediyemizce evlendirilen çiftlere mutluluk, huzur ve başarı getirsin" dedi. 
 
2007 yılından bu yana nikah memurluğu yapan Deniz Demirel ise bugün 4784'üncü nikahını kıydığını söyledi. Bugün yapılacak 48 nikahtan 44'ünün kendisi tarafından kıyılacağını belirten Demirel, "Bugün 48 çifti evlendiriyoruz. 4 nikah işlemine başkanımız katılıyor. Geri kalanları ise ben kıyıyorum" diye konuştu.
 
12.12.2012 tarihinde evlenmenin mutluluğunu yaşayan çiftler ise çifte mutluluk yaşadı. Böyle özel bir günde evlenmenin ayrıcalığını yaşadıklarını belirten Sinem Palalı, "Bizim için 12'nin önemi çok büyük. 12'nci ayda tanıştık. İkimizin doğum günü 12'nci ay. Uğurlu rakamlarımız da 12. Nikah tarihimiz saatimize kadar her ayrıntı 12.12.2012 saat 12.12 olarak kayıtlara geçti. Çok mutluyuz" dedi.
 
Belediyede sabah başlayan ve gün boyu sürecek nikah işlemlerine Ömrüm Devran ve Haydar Şan ile Nilüfer Tufan ve Kutsal Görkem Cebeci çiftinin nikahlarıyla devam edildi. Pembe renkli nikah elbisesiyle dikkat çeken Nilüfer Tufan, imzanın ardından eşinin ayağına basarak "Görevimi yerine getirdim" deyince salonda gülüşmelere neden oldu.
 
KAYSERİ'DE 12-12-2012'DE 108 ÇİFT EVLENDİ
 
KAYSERİ'de 108, Kırşehir'de 18, Nevşehir'de ise 11 çift, '12.12.2012' tarihinde nikah kıydırdı.
 
Evlilik tarihlerinin akılda kalıcı kalması için günler öncesinden belediyelere başvuran Kayseri'de merkez ilçelerden Melikgazi'de 55, Kocasinan'da 36, Talas İlçesi'nde ise 17 çift evlilk için bugünü tercih etti. Kırşehir'de ise 18, Nevşehir'de 1 çift nikah memurlarına 'Evet' dedi.
 
ANTALYA'DA 12-12-12'DE NİKAH ÇILGINLIĞI 
 
ANTALYA'da 18 yaşındaki Asiye Bilgiç ve 26 yaşındaki İbrahim Hoyraz, Büyükşehir Belediyesi Nikah Dairesi'nde saat 12.00'da evlendi.
 
Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan İbrahim Hoyraz ile Asiye Bilgiç'in nikahları saat 12.00'da Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın tarafından kıyıldı. Başkan Akaydın, 'Hayırlı olsun' dilekleriyle nikahın ardından evlilik cüzdanını Asiye Bilgiç Hoyraz'a teslim ederken, genç çiftin 'bir yastıkça kocamaları' adına hazırlanan minik bir yastığı ve evlilik sertifikasını damat İbrahim Hoyraz'a verdi. Damat İbrahim Hoyraz, nikah için bir hafta öncesinden gün aldıklarını söyledi. 12 Aralık'ın kendilerine sağlık ve huzur getirmesini dileyen Hoyraz, "Herkesin bu günde mutlu olmasını çok isterim" dedi.
 
Nikahın ardından salonda Ümit Besen'in sitem şarkısı 'Nikah Masası'nın çalınması dikkat çekerken Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde bugün 34 çiftin nikahının kıyılacağı belirtildi.
 
DENİZLİ'DE 12-12-2012 ÇILGINLIĞI
 
DENİZLİ'de 12.12.2012 tarihi nedeniyle kamu ve özel hastanelerde ortalama her 20 dakikada bir bebek dünyaya geldi. Denizli Belediyesi'nin iki evlendirme salonunda ise, her 10-15 dakikada bir nikah kıyıldı.
 
Servergazi Devlet, Denizli Devlet, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile özel hastanelerde ortalama her 20 dakikaya bir bebek dünyaya geldi. 12.12.2012 tarihinde dünyaya gelen bebeklerin çoğunluğu ailelerin ikinci bebeği olduğu dikkat çekti. Özel Er-Pa Sağlık Hastanesi'nde görevli Çocuk Doktoru Hürrem Uslu, "Özel bir gün olması nedeniyle gerek bizim gerek diğer hastanelerde büyük yoğunluk var. Ortalama her 20 dakikada bir bebek dünyaya geldi. Dikkatimizi çeken, bugün doğan bebeklerin çoğunluğu ailelerin ikinci bebeği. Doğumların çoğunluğu sezeryenle oldu. Hastaneler yoğun bir gün yaşıyor. Gece yarısına kadar doğumlar devam edecek" dedi.
 
Bugün anne olan 28 yaşındaki Şenel Tekin ve eşi 31 yaşındaki Atakan Tekin çifti, kız bebeklerine "Esila" ismini verdi. Bebeğin annesi Şenel Tekin, "Çok mutluyum. 12.12.2012 tarihinde doğumun olmasını eşim istedi. Bu tarih mutluluğumuza mutluluk kattı" dedi.
 
Denizli Belediyesi'nin İncilipınar Nikah Salonu ile Sevindik Nikah Salonu'nda 58 çift evlendi. Üç nikah memuru her 10-15 dakikada bir nikah kıydı. Gelinlerden 22 yaşındaki Ayşe Gömleksiz, "Böylesine anlamlı bir günde evlendiğim için çok mutluyum" dedi. Gömleksiz ile nikahlanan Ahmet Duru (24) ise, "Evlilik yıldönümümüzü unutmak mümkün olmayacak" dedi.
 
GÜNÜN EN ŞANSLI ÇİFTİ
 
BOLU'da 12.12.2012 tarihinde evlenmek isteyen 20 çift, Bolu Belediyesi Nikah Salonu'nda dünyaevine girdi. Kentte günün en şanslı çifti ise saat 12.12'de nikah masasına oturan Yasemin Bulut ve Gürkan İleri çifti oldu.
 
Kentte 20 çift, 12.12.2012'de hayatlarını birleştirmek için Bolu Belediyesi Nikah Memurluğu'na başvurup sıra aldı. Çiftler bugün sabah erken saatlerden itibaren nikah salonuna gelerek dünyaevine girdi. Günün en şanslı çifti ise 12.12.2012'de saat 12.12'yi gösterdiğinde evlenen 26 yaşındaki Yasemin Bulut ile 28 yaşındaki Gürkan İleri oldu. Bulut ve İleri saat 12.12'yi gösterdiğinde "Evet" diyerek nikah defterine imzayı attı. Yasemin Bulut, damadın ayağına üç kez bastı.
 
Nikah memuru Eylem Gökmen, "Bu özel gün ve tarihte sizlerin nikahını kıymak ayrı bir zevk. Bu yıl kıydığımız bin 96'ncı nikah. Bugünü değerlendirmek isteyen 20 çift nikah için sıra aldı. Sizlere bir ömür boyu mutluluklar diliyorum" dedi.
 
Nikahın ardından Eylem Gökmen, evlilik cüzdanını Yasemin Bulut'a teslim etti. 12.12.2012'de nikah yapmaktan mutluluk duyduklarını belirten İleri, "Bugünün tarihi unutulmayacak bir gün ve bunu değerlendirmek istedik. Çok mutluyuz" ifadelerini kullandı.
 
OSMANGAZİ BELEDİYESİ’NDEN '12,12,2012 NİKAH REKORU' İDDİASI
 
BURSA’da hayatlarının en anlamlı günlerini unutulmaz kılmak isteyen çiftler, nikah için 12.12.2012 tarihini tercih etti. Saat 12.12’de Nilgün Satır ve Serkan Göztok çiftinin nikahını kıyan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bugün kıyacakları 71 nikahın Türkiye genelinde bir rekor olduğunu söyledi. 
 
Bursa’da, çok sayıda çift bugün nikahlarının kıyılması için evlendirme dairelerine koştu. Kış aylarında 10, yaz aylarında ise ortalama 20 nikahın kıyıldığı Merinos Nikah Dairesi’nde bugün 71 nikah kıyılacak. Evlilik tarihlerini unutulmaz kılmak isteyen çiftlerden Nilgün Satır ve Serkan Göztok’un nikah saatinin saat 12.12’ ye denk gelmesi nedenyle genç çiftin nikahını Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar kıydı. 
 
71 NİKAH REKOR
 
Çiftlerin taleplerini yerine getirmek için belediye olarak yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını ifade eden Dündar, “Yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde bugün en fazla nikahı kıyacak olan belediyenin Osmangazi Belediyesi. Şu ana kadar 71 nikah kaydı var. Dört nikah memuru ve 15 personel arkadaşımızla geç saatlere kadar bu işlemleri halledeceğiz. Bugün nikah kıymak isteyen herkese de kapımız açık. Bu güzel ve özel günde evelenecek çiftlerimize mutluluklar diliyoruz” dedi. 
 
"ASLA UNUTULMAYACAK TARİH"
 
Başkan Dündar tarafından nikahları kıyılan Nilgün Satır, bu tarihin tarihin kendileri için önemli olduğunu söylerken eşi Serkan Göztok ise, “Hiç unutmamam için önemli bir tarih. Zaten unutamam fakat 12.12.2012 asla unutulmayacak bir tarih. Nikah tarihini bir yıl öncesinden seçmiştik. Bizim için çok güzel bir anı oldu” diye konuştu. 
 
Osmangazi Belediyesi'nde bugün saat 23.00’e kadar nikah işlemlerini süreceği belirtildi.
 
12-12-2012’DE SAAT 12,12’DE NİKAH
 
İZMİR’de 12.12.2012 tarihinin uğuruna inananlar, bir ömür sürecek mutluluğa "evet" demek için sıraya girdi. Konak Belediyesi’nin dört nikah salonunda bu özel günde 100’den fazla çift hayatını birleştirdi.
 
Hayatlarını bu özel günde birleştirerek mutluluklarını perçinleyen Selenay Ürkmezer ve Ramazan Oğultaş, nikah tarihi olarak 12.12.2012’yi seçti. Genç çiftin nikahını saat 12.12'de Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan kıydı. “Bu yüz yılın son nikahını kıymaktan onur duyuyorum” diyen Başkan Tartan genç çifte mutluluklar diledi, “Çok anlamlı bir günde mutluluk yolculuğuna çıkıyorsunuz ve böyle bir günde sizlerin mutluluğunu paylaşıyoruz. Bu yüz yılın en güzel ve en mutlu çifti olarak tarihe geçtiniz. Bugün evlenerek yüz yıla damganızı vurdunuz; evlilik cüzdanınız da bunun kanıtı oldu” dedi.
 
Heyecanlarını gizleyemeyen Ramazan ve Selenay çifti ise en güzel günleri özel bir tarihe denk geldiği için şanslı olduklarını ifade etti. Damat Ramazan Oğultaş, “Erkekler özel günlerin tarihlerini pek hatırlayamaz ama ben asla unutmayacağım. Bu tarih bize ömür boyu şans getirecek” dedi. Gelin Selenay ise 12.12.2012 tarihinin evliliklerine uğur getireceğini söyledi.
 
Konak Belediyesi Fuar Evlendirme Dairesi’nde gerçekleşen nikahta, Başkan Tartan, gelin ve damada özel yazdığı mektupla beraber saat kulesi figürü hediye etti. Çiftler de bu özel günde mutluluk pastasını birlikte kesti.
 
12-12-12 GÜNÜ SAAT 12,12'DE EVLENDİLER
 
MUĞLA'nın Fethiye İlçesi'nde 12.12.12 tarihinde evlenmek isteyen 50 çift nüfus müdürlüğüne başvururken çiftlerden 28 yaşındaki Melih Beşer ile 27 yaşındaki Ayşe Demet Çolak saatler 12.12'yi gösterdiğinde nikah masasında birbirlerine 'Evet' dedi.
 
Bankacı Melih Beşer ile Ayşe Demet Çolak evlenmek için 12 Aralık tarihini seçti. Düğünlerini Haziran ayında yapacak olan çift Fethiye Belediyesi Nikah Salonu'nda evliliklerini resmileştirdi. Genç çift saatler 12.12'yi gösterdiğinde nikah masasında birbirlerine 'Evet' dedi.
 
"HATIRLAMAK KOLAY OLACAK"
 
Nikah tarihi olarak 12.12.2012 tarihini seçmelerinin asıl sebebinin akılda kalıcı olması olduğunu söyleyen çift, bu günün özel bir uğurunun olduğunu sanmadıklarını ifade etti. Damat Melih Beşer hatırlaması daha kolay olduğu için 12.12.12 tarihini seçtiğini yinelerken nikah tarihini unutma riskinden de böylelikle kurtulduğunu söyledi.
 
ŞANLIURFA'DA 12-12-12’DE 44 ÇİFT NİKAH KIYDI
 
ŞANLIURFA’da, nikah tarihlerinin akılda kalıcı olmasını isteyen 44 çift, 12.12.2012 tarihinde nikah masasına oturdu. Günler öncesinden planladıkları tarihte nikah masasına oturarak evliliğe 'Evet' diyen 44 çift, "Unutulmaz bir tarihte ömür boyu mutluluğa imza atıyoruz" dedi. Çiftlerin resmi ve dini nikahları birlikte kıyıldı.
 
Şanlıurfa’da 44 çift, nikah tarihlerinin akılda kalıcı olması için günler öncesinden '12.12.2012' tarihi için günü için belediyeye başvurdu Kendileri için özel ve anlamlı olan günde nikah kıymak için Esentepe Mahallesinde bulunan Belediye Nikah Salonu'nun yolunu tutan çiftlerin heyecanlı görüldü. Bazıları gelin ve damatlıklarıyla geldikleri törende nikahları kıyılan çiftleri yakınları yalnız bırakmadı. Kadınların zılgın çektiği nikah törenlerinde çiftler, özellikle '12.12.12' tarihini seçtiklerini ifade etti. Nikahı kıyılan çiftlerden Aynur-Oktay Demir, bu tanihi özel olarak belirlemediklerini ancak nikah tarihlerinin 12.12.12 olmasından mutluluk duyduklarını söyledi.
 
ÖNCE RESMİ SONRA DİNİ NİKAH 
 
Şanlıurfa Belediyesi Evlendirme Birimine gelen bazı çiftler, resmi nikahın hemen ardından aynı salonda dini nikahlarını da kıydırdı. Görevli memurun resmi nikahı kıyması ardından din görevlisi tarafından dini nikahıları da kıyılan çiftlerden Nuran Mermer ile İbrahim Ayar, resmi ve dini nikahı bir arada yaparak evlenmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
 
ANTALYA'DA ÇİFTLERİN '12 ARALIK' MUTLULUĞU
 
ANTALYA'da da 'Yüzyılın son şanslı günü' olarak adlandırılan 12.12.12 tarihinde hayatlarını birleştirmek isteyen çiftler, saatin de 12.12'yi göstermesini bekledi.
 
Antalya'da hayatlarını unutulmaz bir günde birleştirmek isteyen çiftler, 6 ay öncesinden 12.12.12 tarihine randevu alarak bugün nikahlarını kıydırdı. Konyaaltı İlçesi'nde de 20 çiftin bugün nikah masasına oturdu. Konyaaltı'nda 12 Aralık'ın en şanslı çifti de Fatih Mazlum ile Okşan Özçelik oldu. Konyaaltı Belediyesi Feslikan Salonu'ndaki törende Başkan Muhittin Böcek ile Fatih Mazlum ve Okşan Özçelik çifti imzayı atmak için saatlerin 12.12'yi göstermesini bekledi. 12 Aralık'ta saat 12.12'de hayatlarını birleştiren çifti, davetliler uzun süre alkışladı. Başkan Böcek de anlamlı bir günde evlenen çifte mutluluk diledi.
 
12 YILLIK BİRLİKTELİK 
 
Bir firmada danışmanlık yapan Fatih Mazlum 12 yıllık arkadaşlıklarının ardından Okşan Özçelik ile evlilik kararı aldıklarını anlattı. Özel ve anlamlı bir günde evlenmeyi planladıklarını kaydeden Mazlum, 12 Aralık'ta ve saat 12.12'de tören yapabilmek için 6 ay öncesinden randevu aldıklarını belirtti.
 
Bir firmanın muhasebe departmanında görev yapan Okşan Özçelik de unutulmayacak bir günde evlendikleri için çok mutlu olduklarını söyledi.
 
12.12.12 HATIRASI
 
Fatih- Okşan Mazlum çifti nikah törenin ardından salonda bulunan kalp şeklindeki kırmızı balonların bulunduğu alanda hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra da çift belediyenin özel olarak hazırlattığı üzerinde 12.12.2012 yazılı gelinlik ve damatlık resmi bulunan panonun arkasına geçerek fotoğraf çektirdi.
 
TOPLAM 178 NİKAH
 
Antalya'da bugün Büyükşehir Belediyesi 34 nikah kıyarken, merkez ilçeler Muratpaşa Belediyesi 48, Konyaaltı Belediyesi 20, Kepez Belediyesi 53, Döşemealtı Belediyesi 12 ve Aksu Belediyesi de 11 olmak üzere toplam 178 nikah kıyıldı.
 
12-12-2012'DE PEŞ PEŞE NİKAH KIYILDI
 
KONYA'da evlenmek isteyen çiftlerin 12.12.2012 tarihini seçmesi evlendirme dairelerinde yoğunluğa neden olurken, 86 çift dünya evine girdi. 
 
Konya'da '12.12.2012' tarihinde evlenmek isteyen ve aylar öncesinden randevu alan çiftler bugün nikah masasına oturdu. Kentte 86 çift dünya evine girerken 25 yaşındaki bankacı Ufuk Çeliker ve aynı yaştaki biyolog Gökçen Yarar çifti, saat 12.12'de nikah masasına oturdu. Ufuk Çeliker, ömür boyu unutmamak için özellikle saat 12.12'yi seçtiklerini belirtti. Gün olarak '12.12.2012' tarihini seçen Esat ve Fatma Demirhan çifti de, 'Bu tarihi ömür boyu unutmamak ve nikahımızın bir özelliği olması içinde bugünü seçtik" dedi. 
 
"KIYAMET KOPMADAN MURADIMIZA ERDİK"
 
Yaşar ve Tuğba Çoban çifti ise, ikisinin de öğretmen olduklarını ve Şırnak'ta tanıştıklarını belirterek, "Maya takvimine göre 21 Aralık günü kıyametin kopacağı söyleniyor. 'Kıyamet kopmadan' muradımıza erdik" dedi.
 
12.12.2012'DA DÜNYA'YA GELDİ 
 
Evlenen çiftlerin yanı sıra bugün yeni doğan bebekler de ilgi odağı oldu. Özel Selçuklu Hastanesi'nde tedavi gören Mualla Savur, saat 12.12 sıralarında 3.5 kilo ağırlığında 'Asuman' adını verdiği kız bebek dünyaya getirdi. Savur, "'Özellikli bu tarih ve saati seçmiş değiliz. Tamamen şans eseri denk geldi. Umarım kızımın bu şansı ömür boyu devam eder" dedi.
 
UŞAK'TA EN ŞANSLI ÇİFT
 
UŞAK'ta, dünyaevine girmek için "12.12.12" tarihini belirleyen 20 çiftten en şanslısı Şirin ve Mevlüt Özalp çifti oldu. Genç çiftin nikahını Belediye Başkanı Ali Erdoğan tam saat 12.12'de kıydı.
 
Tüm dünyada olduğu gibi Uşak'ta da birçok çift dünyaevine girmek için "12.12.12" tarihini belirledi. Uşak Belediyesi Nakah Memurluğu'na başvuran 20 çiftin en şanslısı ise tıbbi sekreter Şirin (Yapıcı) Özalp (28) ve muhasebeci Mevlüt Özalp (29) oldu. Saat 12.12'de nikah masasına oturan genç çiftin nikahını Belediye Başkanı Bağımsız Ali Erdoğan kıydı. 
 
DAMADA TAVSİYE
 
Başkan Erdoğan, çifte nikah hediyesi verip, damada tavsiyelerde bulundu. Yeni nikahlanan çiftlerin özel gününü kutlayan ve mutluluklar dileyen Başkan Erdoğan, "Gelin hanım damadın ayağına zaten bastı. Mutlu bir evlilik konusunda damadımıza tavsiye vermek istiyorum. Mutlu bir evlilik iki maddeyi içerir. Birincisi eşinle tartıştığında susuyorsun ve özür diliyorsun. İkincisi ise, eşinle tartışırken eğer haklı olduğunu anlarsan yine susuyorsun. Dolayısıyla bu şekilde mutlu bir ömür boyu evlilik sürüyor" diyerek nikah cüzdanını gelin Seher Özalp'e verdi. 
 
Mevlüt Özalp ile 3 ay önce tanıştıklarını belirten gelin Şirin Özalp, "Böyle bir günü seçtiğimiz için çok mutluyuz. Nikahımızın saat 12.12'de tarihi tamamlayan bir saatte Belediye Başkanı Ali Erdoğan tarafından kıyılması da çok güzel bir duygu" dedi. Heyecanlı anlar yaşayan damat Mevlüt Özalp, "Böyle özel bir günde evlenmek mutluluk verici. Eşimle 3 ay önce tanıştık ve evlilik kararı aldık. Nikahımızın da özel bir tarihte ve saatte olmasını kararlaştırıp nikah masasına oturduk. Mutluyuz" diye konuştu.
 
OLİN EDİRNE'NİN BASKETBOLCUSU MEHMET YAĞMUR DA 12-12-2012'DE EVLENDİ
 
BEKO Basketbol Ligi takımlarından Olin Edirne’nin oyuncusu 25 yaşındaki Mehmet Yağmur, 12.12.2012 tarihinde saat 12.12'de yaşamını Sıla Kurt ile birleştirdi. Çiftin nikahına takım arkadaşları ve çok sayıda taraftar katıldı. 
 
Beko Basketbol Ligi takımlarından Olin Edirne’nin 'point guardı' Mehmet Yağmur ve sevgilisi Sıla Kurt, evlenme tarihi olarak, '12.12.2012' ve saat '12.12'yi seçti. Edirne Belediye Başkanlığı nikah salonunda bu özel gün ve saatte nikahları kıyılan çiftten Mehmet Yağmur, nikah tarihini 1 ay öncesinden aldıklarını ifade ederek, "Evlenmeye karar verdiğimizde takım arkadaşlarımız unutulmayacak bir gün olması için bize bugünü önerdi. Bizde nikahımızı 12.12.2012 ve saati tam 12.12’yi gösterdiği saatte yapmak istedik" dedi.
 
Sıla Kurt ise, özel bir günde yaşamını Mehmet Yağmur ile birleştirdiği için çok mutlu olduğunu anlatırken, "Böylesine özel bir günde nikahımız olduğu için çok mutluyum, katılan herkese çok teşekkür ederim" diye konuştu. 
 
Edirne Belediye Başkanlığı nikah memuru ve 4 şahit arkadaşlarının katıldığı törenle hayatlarını birleştiren Mehmet ve Sıla Yağmur çiftini ilk kutlayanlar takım arkadaşları oldu. Salona gelen çok sayıda Olin Edirne Basketbol takımı taraftarları da Mehmet Yağmur’a tezahüratlarda bulunarak çiftin mutluluklarını paylaştı. Edirne’de özel günü kaçırmak istemeyen 10 çiftin daha nikahı kıyıldı.
 
ÇORLU’DAKİ NİKAHLAR
 
Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’ne yılın özel tarihlerinden biri olan 12.12.2012’de 20 yeni çift dünya evine girdi. Çorlu Belediyesi Kültür Müdürlüğü Nikah Salonu’nda yapılan nikah törenlerine Çorlu Belediye Başkan Vekili Ömer Cebe, evlenen çiftlerin aileleri katıldı. Hayatlarını birleştirmek için özel bir gün seçen çiftlerin mutluluğu gözlerinden okundu.
 
SİVAS VE TOKAT'TA NİKAH GÜNÜ
 
SİVAS ve Tokat'ta evlilik günlerinin özel olmasını isteyenler nikah salonlarını doldurdu. Sivas'ta 12.12.2012 tarihinde evlenmek isteyen Betül Torun ve Taha Çiçek çiftinin nikahını Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp saat 12.12'de kıydı.
 
Sivas'ta 12.12.2012 tarihinde evlenmek isteyen 32 çift, Sivas Belediyesi Evlendirme Dairesi'ne başvurup sıra aldı. Saatler 12.12'yi gösterdiğinde ise 23 yaşındaki Betül Torun ve 28 yaşındaki Taha Çiçek çiftinin nikahı kıyıldı. Çiftin nikahını Belediye Başkanı BBP'li Doğan Ürgüp kıyarken, nikah masasının önüne de büyük bir saat konuldu. Çiftin nikah şahitliğini Sivas Eski Belediye Başkanı Sami Aydın yaptı.
 
Bugün dünyaevine girmek için özen gösterdiklerini belirten Betlül Torun, "Bugün çok özel bir gün. Bu olayda çok önemli bir olay. Biz de bu önemli olay unutulmasın diye bugünü seçtik. Tesadüf değil yani bugünü bekliyorduk. Ama düğünümüz yazın olacak. Özel bir gün olduğu için bize şans geitrmesini umuyorum" dedi. Taha Çiçek ise "100 yılda bir tekkerrür edecek bugünde nikah yapmak mutluluk verdi bize. Bu tarihi almamızın nedeni ise bugünü unutulmaz kılmak" diye konuştu.
 
EVLENME SAYISI 8 KATINA ÇIKTI
 
Düğün mevsimi olmamasına rağmen evlendirme memurluklarında yoğunluk yaşandığını belirten evlendirme memuru Muzaffer Güner, "Kış mevsimi olması nedeniyle normalde günde 3-5 nikah kıyıyoruz. Ancak nikah tarihlerini anlamlı ve özel kılmak isteyen bazı çiftler '12.12.2012' tarihini tercih ediyor. Bu tarihin önemi nedeniyle bugün evlenme sayısı 8 katına çıktı" dedi.
 
TOKAT'TA 12 ÇİFT NİKAH KIYDIRDI
 
Tokat'ta nikah tarihlerinin özel bir gün olması için '12.12.2012'yi tercih eden çiftler sabah saatlerinden itibaren 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı'nda bulunan Belediye Başkanlığı Evlendirme Memurluğu'na geldi. 24 yaşındaki Emine Yetkin ve 25 yaşındaki Bilal Yılmaz'ın nikahları ise saat 12.12’de kıyıldı. Heyecanlı oldukları gözlenen çifti nikâh törenlerinde yakınları yalnız bırakmadı.
 
Damat Bilal Yılmaz, tarihi özellikle seçtiklerini söyleyerek, "Çok mutluyuz. Yakınlarımız bizi yalnız bırakmadı çok teşekkür ediyoruz. Bu gün için biz iki ay önce başvurduk" dedi. İlişkilerinin 5 yıl önce başladığını söyleyen Emine Yetkin ise "Evlilik tarihimizi kolay hatırlamamız için bu günü seçtik, çok mutluyuz" diye konuştu.
 
Diğer yandan, kent merkezinde 12 kişinin nikahının kıyıldığı öğrenildi.
 
"5 YIL ÖNCE 12-12-2012 GÜNÜ EVLENECEĞİMİ SÖYLEMİŞTİM"
 
RİZE'de bugün Güllü Cengizoğlu ile nikahı kıyılan Serdar Bayraktar, 5 yıl önceden belirlediğini söylediği '12.12.2012' tarihinde evlendiğini söyledi.
 
Rize Belediyesi’ne 15 gün öncesinden başvurarak 12.12.2012 tarihinde ve saat 12.12'de nikah için gün alan çift, 1 saat öncesinden Belediye Evlendirme Dairesi'ne geldi. Saati kontrol eden çift 12.12’de nikah salonuna girdi. Çiftin nikahını Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı kıydı. Gelin Güllü Cengizoğlu'nun nikaha katılamayan annesi Nursen ile babası polis memuru Ali Cengizoğlu da, nikahı internet üzerinden web kamera ile izledi.
 
Yaklaşık 5 yıl önce, üniversitede öğrenim gördüğü dönemde 12.12.2012 tarihinin gündeme geldiğini anlatan Serdar Bayraktar, "O gün kendime söz verdim, 'Bu gün evleneceğim' dedim. Sonradan tanıştığım Güllü’ye de konuyu anlattım. Birlikte karar aldık, nikah günümüzü bugün olarak belirledik" dedi. Güllü Cengizoğlu ise, "Nikahımız unutulmaz bir günde oldu" diyerek mutluluğunu dile getirdi.
 
EVLENDİRME DAİRESİ ÖNÜNDE SIRA
 
Bu arada Rize Belediye Evlendirme Memurluğu önünde toplanan çiftler nikah için sıra bekledi. Belediye görevlileri gün boyu 11 çiftin nikahını kıydı. Rize Belediye Başkanı AK Partili Halil Bakırcı da günün takvimsel bir anlamı olduğunu söyledi.
 
12.12.12’DE EVLENEN ÇİFTLERE POLİSTEN UYARI BÜROŞÜRÜ
 
Rize Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri bugüne özel nikah kıydıracak çiftleri evlendirme dairesinde ziyaret etti. Polis ekipleri, çiftlere dolandırıcılık ve hırsızlık olaylarına karşı hayat boyu dikkatli olmaları için çeşitli uyarılar içeren broşür dağıttı.
 
ADANA'DA 12 ÇİFT 12-12-2012'DE SAAT 12,12'DE NİKAH KIYDIRDI
 
ADANA'da 'yüzyılın son şanslı günü' olarak adlandırılan 12.12.2012 tarihinde 12 çift, saat 12.12'de nikah kıyıp dünyaevine girdi. 
 
Evlendikleri tarihin özel olmasını isteyen çiftler için merkez Yüreğir Belediyesi, toplu nikah töreni düzenledi. Optumim Outlet Alışveriş Merkezi'ndeki etkinlik buz pistinde gerçekleştirildi. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, saat tam 12.12'de başlayan törende çiftlerin nikahını kıydı. Evlilik cüzdanlarını gelinlere veren Başkan Mahmut Çelikcan, çiftlere mutluluklar diledi. 
 
Birlikte pasta kesen çiftlere, bazı firmalar hediye verdi. Şanslı gelin ve damatlar, objektiflere neşe içinde gülümsedi.
 
ZONGULDAK'TA 12-12-2012 SAAT 12,12'DE NİKAH KIYDILAR
 
ZONGULDAK'ta oturan ve nikah tarihi olarak 12.12.2012 olarak seçen 23 yaşındaki Nergis Karabayır ile 26 yaşındaki Ali Çakır, nikahlarını da saat 12.12'de kıydırdı.
 
Evlilik yıl dönümlerinin daha hatırlanabilir ve anlamlı olmasını isteyen çift, 8 ay önce Zonguldak Belediyesi Nikah Memurluğu'na başvurarak 12.12.2012 tarihine gün aldı. Bugün erken saatlerde Zonguldak Belediyesi Nikah Salonu'na gelen çift, nikahlarının da saat 12.12'de kıyılmasını istedi. Zonguldak Belediye Başkanı CHP'li Muharrem Akdemir, saatler 12.12'yi gösterirken çiftin nikahını kıyarak mutluluk diledi.
 
12.12.2012 tarihinde nikah kıymanın mutluluk verici olduğunu anlatan Ali Çakır, "Bu çok istediğimiz bir tarihti. Evlilik tarihimizi 8 ay önce belediyeye gelip aldık. Erkekler evlilik yıl dönümlerini unutabiliyor. Unutmayayım diye bu tarihi alarak nikah kıydık. Çok mutluyuz" dedi.
 
Nergis Karabayır (Çakır) ise çok mutlu olduğunu ifade etti. Karabayır, "Aslında geçtiğimiz yıl 11.11.2011 tarihinde evlenmek istiyorduk fakat hazırlıklarımız yetişmedi. Bizde 1 yıl daha bekleyerek 12.12.2012 de nikahımızı kıydırdık" dedi.
 
Zonguldak Belediyesi'nde görevli nikah memuru Zeki Nas, 12.12.2012 için 12 çiftin nikah kıymak üzere başvuruda bulunduğunu kaydetti.
 
Zonguldak'ın Devrek İlçesi'nde oturan 24 yaşındaki Sibel ve 27 yaşındaki Ersin Çomulu çifti de 12.12.2012 tarihinde saatlerin 12.12.'yi gösterirken nikahlarını kıydırarak büyük mutluluk yaşadı.
 
12-12-2012'DE TEKNEDE NİKAH KIYDILAR
 
HATAY'ın İskenderun İlçesi'nde 12.12.2012 tarihinde evlenmek isteyen zabıta memuru Fatih Güçlü ile Emine Temel, deniz kenarında teknede düzenlenen törenle nikahlarını kıydırdı.
 
Evlilik günlerini unutulmaz hale getirmek isteyen İskenderunlu 19 çift, 12.12.2012'de nikah kıymak için müracaat etti. İskenderun Belediye Nikah Dairesi yetkilileri, işlemlerini yaptırdığı çiftlerin nikahlarını kıyarken, zabıta memuru Fatih Güçlü ile nişanlısı Emine Temel'e de bir sürpriz hazırlandı. Nikah için salona gelen çift, İskenderun Balıkçı Barınağı'na götürüldü. Burada bir teknede bekleyen nikah memuru Özgür Özkan, deniz kenarında teknede çiftin nikahlarını kıydı. 12.12.2012'de evlilik günlerini ölümsüz kılmak isteyen çift, teknede kıyılan nikahın ise kendilerine başka bir sürpriz olduğunu söyledi.
 
Öte yandan Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde de 12.12.2012 tarihini tercih eden 20 çiftin nikahı kıyıldı.
 
ELAZIĞ VE MARDİN'DE 'ÖZEL TARİH'TE EVLENDİLER
 
ELAZIĞ'da oturan Fatma ve Ahmet Akdağ çifti 12.12.2012 günü saat 12.12.12'de hayatlarını birleştirmek için imza atarak evlendi. Mardin'de de 33 çift bugün imza atarak dünya evine girdi.
 
Elazığ'da 12.12.2012 tarihinde evlenebilmek için nikah dairesine başvuranların nikahları sabah saatlerinden itibaren kıyılmaya başlandı. Evlilik tarihi olarak '12.12.2012'yi belirleyen Elazığ’daki 23 çift, bugün imzalarını atarak evlendi. Bugün Elazığ'da evlenen 23 çiftten 'en şanslı olanı' saat 12.12'de imza atan Fatma ve Ahmet Akdağ çifti oldu. 
 
Elazığ Belediyesi Evlendirme Memurluğu’na gelerek heyecanla bekleyen Fatma ve Ahmet Akdağ çifti, saat 12.12’de imzalarını atarak evlendi. Akdağ çiftinin nikahını kıyan Elazığ Belediye Evlendirme Memuru Hasan İbrahim Çelik, yıl boyunca 12.12.2012 tarihini isteyen toplam 30 çift olduğunu, bunlardan 23’ünün evraklarını düzenleyebildiklerini belirterek, "Bugün 23 çiftin nikahı kıyıldı. Elazığ’ın plaka kodunun da 23 olması güne Elazığ için ayrı bir anlam katıyor. Genç çiftlere ömür boyu mutluluklar diliyorum" dedi.
 
MARDİN'DE 33 ÇİFTİN NİKAHI KIYILDI
 
Mardin'de de '12.12.2012' tarihinde evlenmek için başvuran 33 çiftin nikahı kıyıldı. Mardin Belediyesi Meclis Salonu'nda ilk kıyılan nikah ise Sağlık Müdürlüğü'nde görevli memur Mehmet Naif Patır ve Sade Aydın'ın nikahı oldu. Nikahları kıyılan Mehmet Naif Patır ve Sade Aydın, "İnşallah bugün bizlere çok mutlu bir yaşam olacaktır" dedi. 
 
Çiftin nikahını kıyan Mardin Belediyesi Nikah Memuru Sevgi Yağmurcukardeş ise çifçi kutlayarak mutluluk diledi. 2012 yılında Mardin Belediyesi'nce 902 çiftin nikahının kıyıldığını belirten Yağmurcukardeş bunların arasında 93 yabancı uyruklu kişinin olduğunu söyledi.
 
YOZGAT’TA 12-12-2012'DE 12 ÇİFTİN NİKAHI KIYILDI
 
YOZGAT'ta '12.12.12' tarihinde 12 çiftin nikahı kıyıldı.
 
Evlilik yıldönümlerinin anlamlı bir güne denk gelmesini isteyen 12 çiftin nikah törenleri yapıldı. 3 çift, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer’in bugün saat 12.12’de kıydığı nikahla evlendi. Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, evlilik cüzdanlarını alan çifte Türk Bayrağı ve kahve fincanı takımı hediye etti, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 çocuk istediğini hatırlattı. Başkan Başer, 100 yılda bir gelen aynı rakamlardan oluşan tarihte evlenmek için belediyeye çok sayıda başvuru olduğunu belirterek, "Biz bu güne 'özel olsun' diye 12 çiftçimizin nikahını kıydık. Bütün çiftlerimize bir ömür boyu mutluluk diliyorum" dedi.
 
Yozgat Şifa Hastanesi’nde de bugün öğle saatlerine kadar 3'ü erkek, 2'si kız olmak üzere 5 bebek dünyaya geldi. Öğle saatlerinde doğan çocuğunu kucağına alan Yılmaz Üstün, 3’üncü çocukları Emir Faik’in doğum gününün özel bir gün olmasını istediklerini belirterek, "Doktorumuzla konuştuk, bizi kırmadı kabul etti ve oğlumuz bugün doğdu, çok mutluyum. 12.12.12, 100 yılda bir gelen tarih o yüzden bu tarihi tercih ettik, şanslı olur diye düşünüyoruz, Allah şansını açık etsin" diye konuştu.
 
12,12, 2012'DE 12 ŞAHİTLE NİKAH 
 
VAN'da 12.12.2012'de nikah kıymak isteyenler belediye evlendirme dairesine akın etti. Aylar önceden sıra alan çiftlerden birinin nikahı 12 şahitle kıyıldı.
 
Van Belediyesi Evlendirme Dairesi bugün hareketli bir gün yaşadı. Evlendirme Dairesi Müdürü Melik Çetin, Van'ın yanı sıra başka illerden de kendilerine bu tarihte nikah kıyılması için talep geldiğini, belirledikleri 30 çiftin nikah işlemlerini yaptıklarını söyledi.
 
Nurcan ve İsa Hansu çifti de bugün evlendirme dairesine gelerek nikahlarını kıydırdı. Bir ay önce nikah için randevu alan Hansu çifti, Haziran ayında düğünlerini yapacaklarını, nikah tarihlerinin unutulmaması için böyle özel bir tarihi seçtiklerini belirttiler.
 
12 ŞAHİT
 
Evlenme dairesine gelen Hatice ve Ömer Bozkurt çifti, sadece cüzdanlarına bu özel tarihi geçirmekle kalmadı, nikahlarında 12 kişi şahitlik etti. Düğünlerini Mayıs ayında yapacaklarını ifade eden Bozkurt çifti, 12 şahitle unutulmayacak bir güne imza atmak için bu tarihte nikah kıydıklarını söyledi.
 
GENÇ ÇİFTİN 12-12-12 ŞANSI
 
ANTALYA'nın Alanya İlçesi'nde 12.12.2012 tarihinde evlenmek için Belediye Nikah Dairesi'nden randevu talep eden, ancak yoğunluk nedeniyle olumsuz yanıt alan genç çift, bugünkü başka bir nikahın iptal edilmesiyle amacına ulaştı.
 
Tüm dünyayı saran 12.12.12 çılgınlığı, Alanya'da evlenmek isteyen çiftleri de sardı. Alanya'da 3 yıl önce tanışan Harbour Restaurant'ın halkla ilişkiler müdürü 27 yaşındaki Çağrı Turan ile Slovakyalı diş hekimi aynı yaştaki Petra Filipova da evlenmek için bugünü tercih etti. Genç çiftin Belediye Nikah Dairesi'ne dün yaptıkları randevu talebi, yoğunluk nedeniyle kabul edilmedi. Başvuru sırasında Belediye Nikah Dairesi'ne gelen başka bir çift, gelinlik dikiminin yetişmediğini belirterek bugün için aldıkları randevuyu iptal ettirdi. Bunun üzerine Çağrı Turan ve Petra Filipova'nın randevu talebi kabul edildi. Çift, yakın arkadaşlarının katıldığı törenle evlendi. Alanya Belediyesi Nikah Dairesi Memuru Emine Akış'ın kıydığı nikahta genç çiftin şahitliğini Seda Köktürk ve Serhat Doğan yaptı. Çiftin nikah yüzüklerini Alanyaspor Kulübü eski başkanlarından Selçuk Doğan taktı. 
 
Petra Filipova ile 3 yıl önce Alanya'da tanıştıklarını belirten Çağrı Turan şöyle konuştu:
 
"Tanıştıktan sonra 4 ay peşinden koştum. İlk 1 yıl ben Türkiye'de, eşim Slovakya'da yaşadı. İlişkimizi 2 yıldır Alanya'da sürdürüyoruz. Aslında bu günü planlamadık. Tamamen tesadüf oldu. Buraya gelerek 12 Aralık 2012'de evlenmek istediğimizi söyledik. Kontenjan dolduğu için bugün evlenemeyeceğimiz söylendi. O sırada bir kadın geldi. Gelinliği bitmediği için nikah randevusu tarihini değiştirdi. Onların yerine biz evlendik. Tamamen şans. Çok mutluyuz. Nikahtan 1 gün önce gün aldığımız için Petra'nın ailesi gelemedi, ancak seneye hem Türkiye'de hem de Slovakya'da düğün yapacağız."
 
ÖZEL GÜN VE SAATTE NİKAHLARI KIYILDI
 
SAKARYA'nın Serdivan İlçesi'nde '12.12.2012' tarihinde evlenmek isteyen çiftler dünya evine girdi. Saatler 12.00'yi gösterdiğinde ise 8 çiftin nikahları kıyıldı.
 
Sakarya'nın Serdivan İlçesinde 12.12.2012 tarihinde evlenmek isteyen çiftler Serdivan Belediyesi'ne yoğun başvuruda bulundu. 8 nikah başvurusunun kabul edildiği Serdivan'da çiftlerden birinin nikahı saat 12.00'da, bir diğerin saat 12.12'de kıyıldı. Zaman Park'ta kıyılan nikah sırasında konuşan Serdivan Belediyesi nikah memuru Asım Özmert, nikahını kıydığı çiftlerin tarihi bir anda evlendiğine dikkat çekti. 
 
Saat tam 12.00'de nikahları kıyılan Fatma Özer-Ersin Keser çifti bu tarihi almak için uzun süreden bu yana uğraştıklarını belirtirken, damat, "Çok heyecanlıyım. Planlayarak yaptığımız bir şeydi. Mutluyuz" dedi.
 
Saat 12.12'de ise, Elif Yavuz- Fuat Yılmaz çiftinin nikahı kıyıldı. Elif Yavuz, "Bu tarihi almak için uzun süre uğraştık. Sağ olsunlar Belediye de çok yardımcı oldu. Son çift tarih. Bir daha 100 yıl sonra olacak. Zaten o zaman da biz olmayacağız" diye konuştu. 
 
Çiftlerin nikahını kıyan Serdivan Belediyesi nikah memuru Asım Özmert, "Bu tarih asrın son birleşik tarihi. Bundan sonra 100 yıl sonra da bu tarihte nikah kıyanlar olacaktır. Bugün 8 nikah başvurusu kabul ettik. Saat tam 12.00 ve 12.12'de de nikahlarımızı kıydık" dedi.
 
12-12-2012'DE EVLENMEK İÇİN BOŞANDILAR
 
HATAY'ın Reyhanlı İlçesi'nde 12.12.2012 tarihinde nikah kıydırmak için 10 ay önce boşanan 12 yıllık evli çift, özel tarihte yeniden nikah kıydırdı.
 
İlçe merkezinde oturan, 2 çocuk sahibi 38 yaşındaki Hamit Turan ile eşi 37 yaşındaki Emel Turan, 12.12.2012'de yeniden 'Evet' demek için 10 ay önce 'şiddetli geçimsizlik' gerekçesiyle boşandı. Geçen ay Reyhanlı Nikah Memurluğu'na müracaat eden çift, 12.12.2012'de evlenmek istediklerini bildirdi. Evraklarını tamamlayan çift, bugün saat 12.00'de birbirlerine bu bir kez daha 'Evet' dedi. 
 
12.12.2012 tarihinin özel bir gün olduğunu belirten Emel Turan, bugün tekrar nikah kıymak için 9 ay önce boşandıklarını söyledi. Turan, "Özel bir tarih olan 12.12.2012 tarihinde saat 12.00'da yeniden 'Evet' dedim" diye konuştu. 
 
12 yıllık eşi ile ikinci kez nikah memurunun karşısına geçen ve fuar organizasyonu işi yapan Hamit Turan ise yüzyıl sonra gelecek bu tarihte evlenerek eşiyle özel ve güzel bir anı yaşadıklarını vurguladı. Turan, bundan sonra 12 Aralık'ta evlilik yıl dönümlerini kutlayacaklarını da sözlerine ekledi.
 
 
ADIYAMAN'DA 12-12-12’DE 23 ÇİFT EVLENDİ
 
ADIYAMAN’da 23 çift, 12.12.2012 tarihinde evlendi. Günler öncesinde bu tarihte evlenmek için plan yapan 23 çift, 15 dakika arayla oturdukları nikah masasında 'Evet' diyerek dünyaevine girdi.
 
Adıyaman’da, nikahlarının özel günde olmasını isteyen çiftler, günler öncesinden Adıyaman Belediye Evlendirme Dairesi’ne başvurdu. Nikah tarihlerinin 12.12.2012 olmasını isteyen çiftler, nikah salonunun yolunu tuttu. Günlük ortalama 5 nikahın kılındığı salonda, 15 dakika arayla 23 nikah kılındı. Nikah saatleri 12.12’de olan Gazi Yakut ve Sevgi Demir çifti ise "Akılda kalıcı bu tarihte ve bu saatte evlendiğimiz için çok mutluyuz" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.