ADANA'DA BOMBALI ARAÇ PANİĞİ

ADANA'DA BOMBALI ARAÇ PANİĞİ

Adana, İstanbul ve Kayseri'deki bombalı saldırıların ardından polisin güvenlik alarm seviyesi 'kırmızı'ya çıkarıldı.

A+A-

Genellikle haftasonlarında yapılan hain bombalı saldırılar Tüm ülkeyi alarm seviyesine getirdi. Önceki hafta istanbul'da dün ise Kayseri'de meydana gelen hain saldırıların ardından çok sayıda şehit verilmesi üzerine Emniyet birimleri yurt çapında operasyonlarını yoğunlaştırdılar.

ÇOK SAYIDA İHBAR

Alınan istihbarat bilgilerine göre Adana'da bombalı eylem yapılacağı ihbarları gelmesi, kent güvenlik güçlerini "kırmızı alarm" önlemleri almaya sevketti. İşte ayrıntılar.

3 İLDE ÜSTÜSTE KANLI SALDIRILAR

Adana, İstanbul ve Kayseri'deki bombalı saldırıların ardından polisin güvenlik alarm seviyesi 'kırmızı'ya çıkarıldı.

POLİS TÜM KENTTE ARAMA YAPIYOR

Kentte uzun namlulu silahlı ekipler devriyeleri sıklaştırdı. Kent giriş ve çıkışlarındaki uygulama noktalarında bütün araçlar durdurularak kontrol ediliyor. 

Park, alışveriş merkezleri ve caddelerde görev yapan polisler, şüpheli kişilere karşı uyarıldı. 

Güneydoğu ile batı içanadolu ve batı illerinin geçiş güzergahı olan Adana'daki otoban ve eski karayolu geçişlerinde de aynı uygulamalar yapılıyor.

BOMBA YÜKLÜ ARAÇ İSTİHBARATI

Adana Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şubesi'nce hazırlanan rapor doğrultusunda bomba yüklü olduğu şüphesiyle 35 AU 9984, 30 AL 284, 38 FM 725, 25 AT 173, 01 BGA 10, 21 ET 628, 63 K 1709, 34 RJ 3262 ve 61 TD 938 plakalı araçların ikiz plaka ya da çalıntı şüpheleri bulunduğu, müdahale edilirken dikkatli olunması uyarısı yapıldı.