ABD'den Erdoğan'ı kızdıracak çağrı

ABD'den Erdoğan'ı kızdıracak çağrı

ABD Dışişleri bakanlığı Sözcüsü Mar Toner'den Erdoğan'ı kızdıracak "Düşünce Özgürlüğü " açıklamaları geldi.

A+A-

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Vekili Mark Toner, Türkiye'yi ifade özgürlüğü, adil yargılanma güvenceleri, yargı bağımsızlığı ve diğer temel özgürlüklere saygı göstermeye çağırdıklarını söyledi.

150'DEN FAZLA GAZETECİ HAPİSTE

Toner, telefonla gerçekleştirdiği basın toplantısında kendisine yöneltilen "Washington Post gazetesi, Türkiye'de geriye doğru giden insan hakları ve basın özgürlüğü konusunda ABD yönetiminin tepki gösterip göstermeyeceğini içeren bir yazı yayınladı. 


Bildiğiniz gibi, şu anda 150'den fazla gazeteci hapiste ve Türkiye referanduma gidecek. Muhalefete de pek çok baskı var. 

İNSAN HAKLARI SORUNLARI

Türkiye'de ki insan hakları sorunları hakkındaki düşünceniz nedir?" sorusuna verdiği yanıtta, "Soru için teşekkürler. ABD insan hakları ve temel özgürlükler konusunu gerek özel görüşmelerde gerekse kamuoyu önünde dile getirmekte uzun bir geçmişe sahip, bu Türkiye'yi de kapsıyor. Hepiniz bunu biliyorsunuz. 

DÜŞÜNCE ÖZGÜRLÜĞÜ SORUNU

Türkiye'yi, ifade özgürlüğü, adil yargılanma güvenceleri, yargı bağımsızlığı ve diğer temel özgürlüklere saygı göstermeye çağırıyor ve bunları sağlamak için teşvik ediyoruz. Ayrıca, ifade özgürlüğüne sıkı sıkıya güveniyoruz. Düşünceyi ifade etme medya özgürlüğü de dahil olmak üzere her türlü ifade özgürlüğünü destekliyoruz. 
REFERANDUM TÜRK HALKININ TARTIŞMASI

Bazılarının tartışmalı veya rahatsız edici bulabileceği konuşmaları içermesi yalnızca demokrasiyi güçlendirir ve korunması gerekir" diye konuştu.

Toner, anayasa referandumu ile ilgili bir soruya da "Bunu daha önce de söyledim, yine söyleyeceğim. Bu, Türk halkının tartışması ve karar vermesi gereken bir meselesidir" karşılığını verdi.

Dünyaca ünlü falcı Erdoğan için ne dedi

Dünyaca ünlü falcı Erdoğan için ne dedi

Donald Trump’ın ABD Başkanı olacağını tahmin eden birkaç isimden biri olan Hong Kong’lu falcı yeni kehanetlerde bulundu

METRODA ANİDEN HAVALANAN HİNTLİ PANİK YARATTI

METRODA ANİDEN HAVALANAN HİNTLİ PANİK YARATTI

Sosyal medyada paylaşılan bu görüntülere kimse anlam veremedi.

İlgili Haberler