Zafer Çağlayan'a ABD'den bir kötü haber daha

Zafer Çağlayan'a ABD'den bir kötü haber daha

Rıza Zarrab'ın ABD'de yargılandığı kara para aklama davasına dahil edilen eski bakan Zafer Çağlayan hakkında duruşmanın Hakimi Berman'dan açıklama geldi.

A+A-

Hafta başında güne bomba gibi düşen eski bakan zafer Çağlayan'ın Rıza Zarrab davasında ABD'de yargılanacağı haberinde bir gelişme daha yaşandı. Hakim Berman, davanın seyrinin değiştiğini söyledi.

YENİDEN HAKİM KARŞISINDALAR

Rıza Sarraf’la birlikte New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi’nde yargılanan Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla yeniden hakim karşısına çıktı.

Atilla’nın suçsuz olduğu gerekçesiyle hakkındaki davanın düşürülme talebi ve dosyasının Sarraf davasından ayrılma isteği görüşüldü.

TÜRK YETKİLİLER SUÇUN PARÇASI HALİNDE

Amerika'nın Sesi'nde yer alan habere göre, Savcılık, Atilla ile ilgili iddianamede yer alan suçlamaların işlendiğinin açık olduğunu savundu. İran ve Türk yetkililerin Sarraf tarafından kurulan suç ağının parçası oldukları belirtildi.

SUÇ ÇOK AÇIK

Savcılık, Atilla ile ilgili iddianamede yer alan suçlamaların işlendiğinin açık olduğunu savundu. İran ve Türk yetkililerin Sarraf tarafından kurulan suç ağının parçası oldukları belirtildi.

Dün açıklanan ek iddianameyle adı Sarraf davasına sanık olarak eklenen eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve diğer yeni isimlerle ilgili suçlamalar bugün yapılan duruşmanın gündemine geldi. Hakim Berman davanın seyrinin dün eklenen yeni iddianameyle değiştiğini belirtti.

HALKBANK İÇİN KÖTÜ HABER

Ek iddianamede Halkbank’ın kurumsal olarak adının öne çıktığını söyledi. Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Atilla’nın aleyhine kara para aklamak, bankacılık sahtekarlığı, ABD'nin İran'a uyguladığı ambargoları delmek gibi çok kuvvetli iddialar olduğunu söyledi.

Tarafları dinleyen Hakim Richard Berman Atilla’nın taleplerinin değerlendirileceği ikinci bir duruşmanın 25 Eylül’de yapılmasına hükmetti.

Reza Sarraf'ın TBMM oylaması sosyal medyayı böyle sallamıştı

Reza Sarraf'ın TBMM oylaması sosyal medyayı böyle sallamıştı

Zafer Çağlayan'ı Yüce Divandan kurtaran belge açıklandıktan sonra ortalık fena karıştı. Reza sarraf'ın o belgesi twitterde böyle yankı buldu

ÇARŞI'DAN REZA SARRAF VE FİKRET ORMANA ŞOK

ÇARŞI'DAN REZA SARRAF VE FİKRET ORMANA ŞOK

17 aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu eski sanığı Reza Sarraf ile yemek yiyen ve loca satan Beşikteş Kulübü Başkanı Fikret orman Çarşı tarafından böyle topa tutuldu,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler