ÜNLÜ İŞADAMINDAN  SEKRETERİNE DEV MİRAS

ÜNLÜ İŞADAMINDAN SEKRETERİNE DEV MİRAS

48 yıl boyunca sekreterliğini yapmış olan 68 yaşındaki Germana Chiodi’ye bıraktı.

A+A-

İtalya’da 90 yaşında ölen bir işadamı, sekreterine 75 milyon Euro miras bıraktı.
İtalya'nın önde gelen süpermarket zincirlerinden Esselunga'nın sahibi Bernardo Caprotti, 30 Eylül’de hayata gözlerini yumdu.


MİRASI MERAKLA BEKLENİYORDU


Buna göre; Caprotti, nakdi varlığının yarısına denk gelen 75 milyon Euro’yu (yaklaşık 254 milyon Türk lirası) ve iki değerli tabloyu, 48 yıl boyunca sekreterliğini yapmış olan 68 yaşındaki Germana Chiodi’ye bıraktı. 


NAKİT PARA 5 YEĞEN'E 


İşadamı, Esselunga’yı da bünyesinde bulunduran İtalya Süpermarketleri Holdingi’nin hisselerinin yüzde 70'ini eşi Giuliana Albera ve kızı Marina'ya, geriye kalan hisseleri ise ilk evliliğinden olan çocukları Giuseppe ve Violetta'ya bıraktı.

KAVGA ETMEYİN

Yıllar boyunca kendisine yaptığı yardımlardan dolayı sekreteri Chiodi’ye vasiyetnamesinde ayrıca teşekkür eden işadamı, tüm aile üyelerinin faydalanmasını sağladığı mirasının, mirasçıları arasında bir kavga meselesi olmaması umudunu da kaydetti. 


22 BİN ÇALIŞANDAN TEK KİŞİ

1475747559706.jpg--bernardo_caprotti.jpg

Sekreter Germana Chiodi, şirketin 22 bin çalışanı arasında mirastan pay verilen tek kişi oldu.

Bir sekreterden ziyade Caprotti’nin sağ kolu ve sadık bir dostu olduğunu dile getiren Chiodi, “Ben onun hep yanındaydım ve bu kadar başarıya ulaşmasının, yükselmesinin en yakın şahidiyim. O kadar yakın olmamıza rağmen ona hep ‘siz’ diye hitap ettim. 2008 yılında emekli olmama rağmen benim şirketten ayrılmamı istemedi” diye konuştu. 

YARDIMSEVERDİ

130040533-ad4f4b7b-0e91-4650-a0dd-1174d1c7ff1a.jpg

Mirastan kendisine böyle bir pay kalacağını bildiğini anlatan Germana Chiodi, “O hep kimselere duyurmadan yardım faaliyetlerinde bulunurdu. Ben de mirasımdan böyle faaliyetlere pay ayıracağım” dedi. 

Chiodi, 48 yıl boyunca, ortalama 10’ar saatten haftanın 6 günü hep çalıştığını da ekledi.