Trump'dan Merkel ile gerginlik açıklaması

Trump'dan Merkel ile gerginlik açıklaması

Bu gün kameralara yansıyan Trump ve Merkel'in Beyaz Saray'da ki gergin görüntüleri çok konuşulmuştu. Trump sıradışı bir twitter mesajı ile duruma şöyle açıklık getirdi.

A+A-

Beyaz Sarayda Trump ve Merkel görüşmesinin ardından yapılan Basın toplantısı sırasında gerginlik kameralara yansımıştı. Toplantıda yan yana oturduğu misafiri merkel'in tüm ısrarlarına rağmen yüzüne bakmamış, elini de sıkmamıştı. Tüm dünyanın izlediği görüntüler sonrası dünyada toplantının çok gergin geçtiği yönünde yorumlar yapılmıştı.

TWITTER HESABINDAN KIZGIN AÇIKLAMA

ABD Başkanı Donald Trump, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Beyaz Saray'daki görüşmelerinin ardından bugün sosyal medyada görüşmeyle ilgili sıra dışı bir açıklamada bulundu.

ALMANYA BİZE PARA ÖDEMEK ZORUNDA

Trump Twitter'daki açıklamasında, "Yalan haberlerden duymuş olduklarınıza rağmen, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile harika bir toplantı yaptım. Bununla birlikte, Almanya'ya sağladığı güçlü ve oldukça pahalı savunma için NATO ve ABD'ye büyük meblağlarda para ödenmek zorunda!" dedi.

​GEÇMİŞTE HARCADIĞIMIZ PARALARI İADE EDİN

Beyaz Saray'da cuma günü gerçekleşen görüşmelerde, Trump'ın ‘Geçen yıllarda harcanan büyük meblağlardaki paranın ABD'nin müttefiklerince geri ödenmesi' talebinde bulunduğu belirtiliyor.

2014 yılındaki NATO zirvesinde müttefik ülkelerin 2024'e kadar savunma harcalamalarını gayrisafi yurtiçi hasılânın (GSYH) yüzde 2'sine çekmesi kabul edilmişti. 

TOPLANTI SONRASI GERGİNLİK KAMERALARA YANSIMIŞTI

Konu Beyaz Saray'daki Trump-Merkel buluşmasında da tekrar gündeme geldi. Ortak basın toplantısında Trump Merkel'e Almanya'nın savunma harcamalarını artırması talebini yinelediğini söyledi.

Melenia Trump'ın çok konuşulacak fotoğrafları

Melenia Trump'ın çok konuşulacak fotoğrafları

Melania Trump, 26 Nisan 1970 yılında eski adıyla Yugoslavya olan Slovenya'da dünyaya gelmiştir. Genç yıllarında bir süre modellik yapmış ve daha sonrasında mücevher ve saat tasarımcısı olarak mesleki hayatına devam etmiştir.

TRUMP'IN BİR SEKS SKANDALI DAHA ORTAYA ÇIKTI

TRUMP'IN BİR SEKS SKANDALI DAHA ORTAYA ÇIKTI

ABD’nin seçilmiş başkan adayı Donald Trump (70), hakkındaki skandallarla gündeme gelmeye devam ediyor.

İlgili Haberler