THY'DE EKONOMİK KRİZİN FOTOĞRAFLARI; İŞÇİ ÇIKARACAK MI ?

THY'DE EKONOMİK KRİZİN FOTOĞRAFLARI; İŞÇİ ÇIKARACAK MI ?

Uçakların uçmadığı dönemlerde periyodik bakımlarının yanı sıra, kabin modifikasyonu gibi uzun süren bakım işlemleri yapılıyor.

A+A-

Türkiye'nin içerisine girdiği büyük kriz Türk Devi THY'de acil önlemler almaya neden oldu. İlk etapta 30 uçağını birden seferden çekerek devre dışı bırakan THY'nin bu konuda yeni önlemler almaya devam edeceği düşünülüyor. Önlemler arasında çalışanlarının işlerine son vermek olup olmayacağı henüz netleşmedi. İşte krizin fotoğrafları

UÇAKLAR PAKETLENİYOR

Türk Hava Yolları, ekonomik daralma ve terör olayları nedeniyle azalan yolcu sayısı için kış döneminde ek önlemler aldı.

30 Ekim itibariyle başlayan kış sezonunda, talebin düştüğü 5’i iç, 17'si de dış hat toplam 22 noktaya seferler iptal edilirken, filodaki toplam 30 uçak da yere indirilerek park pozisyonuna alındı.

YENİ SEZONDA YENİDEN HAVALANACAKLAR

THY, yere indirdiği bu uçakları paketledi. İstanbul Atatürk, Antalya, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Milas Bodrum havalimanlarında bu uçakları tutan THY, önümüzdeki yıl mart ayından itibaren filoyu yeniden uçurmayı hedefliyor.

Kokpit.Aero'nun haberine göre, havayollarının para kazanması için ‘utalizasyon’ denilen günlük uçuş saat ortalamasının yüksekliği çok önemli.

SADECE PERİYODİK BAKIMLAR YAPILIYOR

Ancak kriz dönemlerinde ihtiyaç fazlası olan uçaklar, park sahası sorunu olmayan havalimanlarına çekiliyor. Uçakların uçmadığı dönemlerde periyodik bakımlarının yanı sıra, kabin modifikasyonu gibi uzun süren bakım işlemleri yapılıyor.

İlgili Haberler