Tecavüz haberine yapılan yorum İtalya'yı ayağa kaldırdı

Tecavüz haberine yapılan yorum İtalya'yı ayağa kaldırdı

İtalya'da bir plajda Afrika kökenli 4 kişinin tecavüz ettiği Polonyalı kadın haberine Pakistanlı bir Müslüman görevli yorum yapınca ülke ayağa kalktı.

Bologna kentinde bir göç merkezinde "kültürel arabulucu" olarak çalışan Pakistan asıllı bir kişinin, bir gazetenin Facebook'ta paylaştığı haberin altına "Tecavüz ilk başta kötüdür ama sonra kadın rahatlar ve normal bir cinsel ilişkideki gibi zevk alır" yazması büyük tepki çekti. Tepkiler üzerine, hakkında disiplin işlemleri başlatılan Abid Jee açığa alındı.

4 KİŞİ ADAMI BAYILTIP KADIN ARKADAŞINA TECAVÜZ ETTİ

İtalya'nın Rimini kentinde Cuma gününü Cumartesi'ye bağlayan gece, bir plaja giden 26 yaşındaki Polonyalı bir çift 4 kişinin saldırısına uğradı. Kadına tecavüz eden grup, adamı da döverek bayılttı.

POLONYADAN POLİS EKİBİ GELİYOR

Polisi 4 saldırganı arama çalışmalarını sürdürürken, Polonya'dan da bir savcı ve polis ekibinin soruşturmaya dahil olmak üzere bugün İtalya'ya gelmesi bekleniyor.

KUZEY AFRİKAK KÖKENLİ 4 KİŞİ

İtalyan basını şüphelilerin Kuzey Afrika kökenli, 30'lu yaşlardaki 4 kişi olduğunu iddia etti.

Tecavüz olayı ve saldırganların günlerdir bulunamaması tartışma ve tepkilere yol açarken, Abid Jee'nin yorumu tartışmanın seyrini değiştirdi. Abid Jee bu yorumu daha sonra silse de tepkiler çığ gibi büyüdü.

ÜLKE KARIŞTI

Bugünkü İtalyan gazetelerinin birçoğunda, Abid Jee'nin bu sözleri baş sayfalarda yer aldı.

Corriere della Sera'nın başyazısında, bu korkunç sözlerin bir "kültürel arabulucuya" ait olmasının olayı daha da vahim kıldığı vurgulandı. Gazetenin başyazarı Massimo Gramellini, "Göçmenlerin entegrasyonunu teşvik etmek için, iki ya da daha fazla kültür arasında aracılık" yapmakla görevli kültürel arabulucuların hangi kriterlere göre seçildiğini sorguladı.

" KADIN ZEVK ALIR"

Sağ kanattaki Libero gazetesi ise manşetten verdiği haberde Abid Jee'nin "Tecavüze uğrayan kadın zevk alır" sözlerini başlık olarak kullandı. Libero haberin altbaşlığında da "'İslam medeniyetine' karşı çıkmazsak İtalyan kadınları işte bu bekliyor" diye yazdı.

 Dövülüp tecavüze uğradı! Ardından sokağa atıldı

"HAYALARINA TEKME ATARAK ELİNE YOLLARDIM"

Aşırı sağcı Kuzey Ligi lideri Matteo Salvini de Twitter'a yazdığı mesajda "Kültürel arabulucu göçmen tecavüzü savunuyor. Ben onu hayalarına tekme atarak evine yollardım" dedi.

İŞİNDEN ATILDI

İtalya'nın Kardeşleri Partisi lideri Giorgia Meloni de "Kültürel arabulucunun Rimini'deki tecavüzle ilgili sözleri akıl alır gibi değil. Suça teşvikten yargılanmalı ve hapse atılmalı" diye konuştu. Tepkiler üzerine, Abid Jee'nin çalıştığı merkez, disiplin işlemlerinin başlatıldığını ve Jee'nin açığa alındığını açıklandı.

İlgili Haberler