Tadında Bıraktılar!

 

Dizi sektörü malum bir dizi başladı mı ve birazda reyting aldı mı en az 3 sezon ekranlarda evrile çevrile yama üstüne yama dikiş üstüne dikiş yapıla yapıla devam eder.

Hem de öyle 45 dakika falan değil tam tamına 3 saat bitip tükenmeden izlersinde izlersin. İzlemesi  bile külfet olan dizilerin çekim aşaması, kurgusu, seslendirmesi derken oyuncusundan yapımcısına kadar herkes stres, yorgunluk ve tükenmişlik içinde sanırım bir tek kanallar memnun reklam pastasından gelen gelirle…

Hatırlarsınız İçerde dizisi Türk dizi sektöründe bir ilke imza atarak bitiş tarihini daha başlamadan vermişti ve sezon sonunda  ekrana veda edeceğini ilan etmişti.Büyük reyting alan herkesi ekran başına kitleyen” İçerde”dizisinin yapımcısı sözünü tuttu ve diziyi 1. Sezonunda sonlandırıyor.Bu hiçte alışagelmiş bir durum değil çünkü diziler orta reytinglerde olsalar bile en az 3.sezon ekranı parselledikleri için adeta izleyici kitlesini şok etti.

Sırf “İçerde” değil yine büyük beğeni ile takip edilen her hafta izleyicileri gözyaşlarına boğan “Anne” dizisi de ilk sezonunda final yapıyor.Ha bir de “Cesur ve Güzel”  iki büyük starı bünyesinde barındıran dizi de ilk sezonunda final yapanların içine girdi.

Sizce neden?

Tabiki her şeyin bir tadı var eğer her gün baklava börek yerseniz haftasına içiniz bayılmaya başlar yemeye devam ederseniz de ayına kalmaz bulantı yapmaya!...

İşte bu üç büyük dizinin yapımcıları cesur ve yerinde bir karar alarak “Her Şey Tadında” güzel diyerek belkide 3-5 sezon devam edebilecek bu üç iddialı diziye final kararı verdi.

Seyirci kitlesi tabiî ki bu duruma alışana kadar üzülecek ama dizi sektöründe çalışan yüzlerce binlerce  kişinin daha sağlıklı set ortamları ve dizi çekimleri için ilk adımlar atılmış olacak.

Hadi Bakalım “Her Şey Tadında” olsun…..

twitter.com/fundaerkoc

 

Önceki ve Sonraki Yazılar