Stadyumda kavga!

Stadyumda kavga!

Rize'de Bölgesel Amatör Lig'de (BAL) oynanan Çayelispor- Kalkanderespor maçı öncesi çıkan olaylarda bir kişi yaralandı.

A+A-

Aynı saatlerde Çaykur Rizespor kulübünün düzenlediği 'Sporda Şiddet Nasıl Önlenir?' konulu panel ise salonda kimsenin olmaması nedeniyle iptal edildi.

BAL Ligi lideri Çayelispor bugün sahasında Kalkanderespor'u konuk etti. Çayeli İlçe Stadyumu'nda oynanan karşılaşma öncesi birbirlerine taş atan taraftarlar tel örgüleri aşmaK istedi. Çayelispor taraftarlarına müdahale eden polis, grubu tel örgülerden uzaklaştırmaya çalıştı. Bu sırada polisle taraftarlar arasında arbede yaşandı. Çayelispor Kulübü Başkanı Mustafa Baltacı, stadyumun ses sisteminden anons yaparak taraftarları "Allah aşkına rica ediyorum lütfen sakin olun" diye uyardı. Bir süre duran olaylar yeniden başlayınca Kalkanderespor taraftarları tribünden indirilerek yandaki boş alana alındı. Bu sırada atılan taşın isabet ettiği Kalkanderesporlu bir taraftar yaralandı.

PROTOKOL TRİBİNÜNE DE TAŞ VE ÇAKMAK ATILDI

Kalkanderesporlu taraftarların attığı bazı taş ve çakmaklar protokol tribünündeki Rize Emniyet Müdürü Hüseyin Yenice ile Kalkandere Belediye Başkanı Nihat Çolak'ın üzerine geldi. Yenice ve Çolak eğilerek kendilerini kurtarırken, olaylar nedeniyle karşılaşma 15 dakika geç başladı. Karşılaşmanın devre arasında da taraftarların tribündeki yerleri değiştirildi. Bu sırada stad hoparlöründen çalınan horon havaları taraftarlar arasındaki gerginliği yatıştırdı.

SPORDA ŞİDDET PANELİ İPTAL EDİLDİ

Çayeli'nde olaylar çıktığı sırada Rize'de yapılması planlanan 'Sporda Şiddet Nasıl Önlenir?' konulu panel de katılımcı olmaması nedeniyle iptal edildi. Rize İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde saat 11.00'de Çaykur Rizespor'un 81'inci Olağan Mali Genel Kurulu yapıldı. 58 üyenin katıldığı genel kurulun ardından Spor Hukuku Uzmanı Avukat Remzi Kazmaz'ın yöneteceği, Ç. Rizespor kulüp başkanı Metin Kalkavan ile Rize Emniyet Müdür Yardımcısı ve TFF Gözlemcisi Alaattin Özcan'ın konuşmacı olduğu panelin yapılması planlandı. Ancak salonda kimse kalmayınca panel de iptal edildi.