SOYLU'NUN İSTİFASINA CHP'NİN CEVABI

SOYLU'NUN İSTİFASINA CHP'NİN CEVABI

İçişleri Bakanı Bakanı Süleyman Soylu'nun görevini bırakması hakkında ilk tepki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi Kılıçdaroğlu "Kararı tek başına alacağına inanmıyorum İstifa kararını anlayışla karşılıyorum" dedi

İçişleri Bakanı Bakanı Süleyman Soylu'nun görevini bırakmasının ardından istifa kararına muhalefet kanadından ilk tepki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Kılıçdaroğlu, "Kararı tek başına alacağına inanmıyorum. İstifa kararını anlayışla karşılıyorum" dedi.

Mynet'in haberine göre: Cuma akşamı gece yarısından 2 saat önce sokağa çıkma yasağı ilan edilmesiyle sokaklarda oluşan izdiham görüntüleri nedeniyle tepkilerin hedefinde olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum" ifadesini kullanarak görevinden ayrıldı.

"ANLAYIŞLA KARŞILIYORUM"

Soylu'nun istifasına muhalefet kanadından ilk yorum ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan geldi. Habertürk canlı yayınında Fatih Altaylı'nın konuğu olan Kemal Kılıçdaroğlu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Kararı tek başına Süleyman Soylu'nun alacağına inanmıyorum. Sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak pek çok çevreden öneri geldi ve hiçbiri uygulanmadı. Sonunda cumartesi ve pazara denk geldi. Geç saatlerde açıklandı. Dediğim gibi, bütün karar mekanizmalarını oluşmasında nihai söz sahibi olan Erdoğan'dır. Sayın Erdoğan'ı kurtarmak için Sayın Soylu'nun istifa etmesini anlayışla karşılıyorum"

KAYNAK: Mynet

İlgili Haberler