İÇ İŞLERİ BAKANI İSTİFA ETTİ

İÇ İŞLERİ BAKANI İSTİFA ETTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti Soylu, istifa haberini kişisel Twitter hesabından duyurdu Soylu açıklamasında "Hiç bir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın"

Son dakika haberine göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti. Soylu, istifa haberini kişisel Twitter hesabından duyurdu. Soylu açıklamasında "Hiç bir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın..." ifadelerini kullandı.

Mynet'in haberine göre: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu istifa etti. Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum" ifadesini kullandı.

İşte Soylu'nun yaptığı açıklama:

"Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir. Başlangıçta kısıtlı saatlerde de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı.. Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı. İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı. Hiç bir zaman zarar vermek istemediğim Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın... Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum... Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık.. Allah milletimizi korusun..."

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu görevinden istifa etti. Soylu istifa açıklamasında "Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir" ifadesini kullandı. İşte Süleyman Soylu'yu istifa kararına götüren olay ve sonrasında yaşananlar...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu görevinden istifa etti. Soylu istifa açıklamasını sosyal medya hesabı üzerinden yaptı. Peki Süleyman Soylu neden istifa etti? İşte Süleyman Soylu'yu istifa kararına götüren olay ve sonrasında yaşananlar...

"SÜLEYMAN SOYLU NEDEN İSTİFA ETTİ?"

Cuma akşamı saat 21.44'te 30 büyükşehir ve Zonguldak'ta 48 saat geçerli olacak sokağa çıkma yasağı uygulaması yapılacağı duyuruldu. Bu açıklamanın ardından vatandaşlar panik içinde sosyal mesafeyi gözetmeksizin marketlere ve fırınlara akın etti. Görüntülerin kısa sürede yayılmasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sokağa çıkma yasağının açıklandığı saat üzerinden eleştiriler geldi.

"ELEŞTİRİLERİ ALDIM, KABUL ETTİM"

İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma yasağı kararından yaklaşık 1 saat sonra fırınların açık olacağını açıklamıştı. Bakan Soylu yaptığı açıklamada "Eleştirileri aldım, kabul ettim" demişti.

KAYNAK: Mynet
 

İlgili Haberler