RÜZGAR ÇETİN'İN ÖLDÜRDÜĞÜ POLİS DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

RÜZGAR ÇETİN'İN ÖLDÜRDÜĞÜ POLİS DAVASINDA FLAŞ GELİŞME

Tahliyesinin büyük tartışmalar yarattığı Ünlü Yönetmen Sinan Çetin'in, alkollü olarak polise çarparak öldüren oğlu Rüzgar Çetin'e şok karar çıktı.

A+A-

Tahliyesi büyük tartışmalara neden olan ve yargıya güveni yıpratmaya neden olduğu ileri sürülen Ünlü Yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin yeniden yargılanacak.

ÖLEN POLİSİN AİLESİNE BÜYÜK MİKTARDA PARA ÖDENDİ

Serbest bırakılmasına yapılan itiraz bile kabul edilmeyen davada, ölen polis memurunun ailesine büyük miktarda para ödenerek davadan vaz geçilmesine neden olduğu ileri sürülmüştü, Rüzgar çetin'in avukatı yaptığı açıklamada bir miktar para verildi demişti.

KAMU VİCDANI YARALI KALDI

Hukukçuların itirazı ise kamu hukuku açısından olmuştu. Bir çok ünlü hukukçu mahkeme kararını haksız bularak kamu vicdanı yaralandı iddiasında bulunmuştu. Yapılan itirazların ardından Rüzgar çetin'e "Yurtdışı yasağı" verilerek tahliyesine itirazlar reddedilmişti. İstinaf mahkemesinin ne karar vereceği merakla bekleniyor.

4 EKİM'DEN BERİ SERBEST

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi, 22 Eylül 2016 tarihinde gece 02.10'da alkollü olarak yaptığı trafik kazasında polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün ölümüne, polis memuru Emre Tetik'in de yaralanmasına neden olan yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin'in yargılandığı davayı 4 Ekim 2010 tarihli duruşmada sonuçlandırdı.

ALKOLLÜ ARAÇ KULLANIRKEN ÇARPARAK ÖLDÜRMÜŞTÜ

Alkollü araç kullanan Rüzgar Çetin'i kazada asli kusurlu bulan mahkeme, “Bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne ve bir kişinin de yaralanmasına neden olmak” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, karar ile birlikte Rüzgar Çetin'in tahliyesine kara verdi. Rüzgar Çetin, kararla birlikte tahliye oldu.

basliksiz-2-15.jpg

YASAYA AYKIRI DEDİ

Duruşma savcısı Ekrem Şakar, Rüzgar Çetin'e verilen cezanın üst sınırdan verilmesi gerektiğini, bu nedenle verilen kararın yöntem ve yasaya aykırı olduğunu gerekçe göstererek İstinaf Mahkemesi'ne başvurdu.

 YENİDEN YARGILAMA KARARI ALDI

Dosyanın geldiği İstanbul Bölge Adliyesi 19. Ceza Dairesi, Rüzgar Çetin'in yeniden yargılanmasına karar vererek 11 Ocak 2017  tarihine duruşma günü verdi.

 

İlgili Haberler