Rüzgar Çetin'e icra takibi

Rüzgar Çetin'e icra takibi

Ünlü yönetmen Sinan Çetin'in alkollü araç kullanırken çarptığı araçta şehit olan ve yaralanan polisler için ödemesi gereken tazminat yüzünden icra takibi başlatıldı

Yönetmen Sinan Çetin'in alkollü araç kullanırken çarptığı polis aracında ölen ve sakat kalan polisler ile ilgili tazminat davasında ilginç bir gelişme yaşandı. Son günlerde ABD'ye yerleşeceği yönünde hakkında haberler çıkan Rüzgar Çetin'e sigorta şirketi icra takibi başlattı.

İCRA TAKİBİ BAŞLATILDI

Rüzgar Çetin'in karıştığı ve bir polisin hayatını kaybettiği bir polisin de sakat kaldığı trafik kazasının ardından ailelere tazminat ödeyen sigorta şirketi 517 bin TL’lik tazminatı ödemesi için Çetin’e karşı icra takibi başlattı.

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre; Çetin ile ilgili ceza davası yanı sıra bir de icra takiplerinin olduğu anlaşıldı. Çetin’in kullandığı lüks otomobilin sigortasını yapan şirket, Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası gereği, Alagöz’ün mirasçıları ile Tetik’in ailesine tazminat ödedi. 

YAKLAŞIK 500 BİN TL LİK TAZMİNAT

Tetik’in ailesine 196 bin TL’lik ödeme 6 Ekim’de, Alagöz’ün mirasçılarına ise 310 bin TL’lik ödeme 10 Ekim 2016 günü yapıldı.

Şirket bu ödemelerden sonra 13 Ekim günü Rüzgâr Çetin’e karşı 506 bin 812 TL’lik icra takibi başlattı. Sigorta şirketi yine Çetin’e karşı geçen 24 Ocak’ta da 31 bin 626 liralık icra takibi başlattı. Bu tutarın da, büyük hasar gören emniyetin otomobili için olduğu öğrenildi.

İCRA TAKİPLERİNE İTİRAZ

Rüzgar Çetin ise, avukatı aracılığı ile bu iki icra takibine de itiraz etti. İstanbul İcra Müdürlüğü’ne yapılan itirazlarda, Çetin’in sigorta şirketine borcu olmadığı, bu nedenle borcun tamamına itiraz edildiği kaydedildi. Bu itiraz sonrası icra takibi durdu. Çetin, borca itiraz etse de parçalar halinde icra dosyasına 235 bin TL’lik ödeme yaptı.

SİGORTA ŞİRKETİ DAVA AÇTI

Bu kez sigorta şirketi devreye girdi. Şirket avukatı aracılığı ile dün İstanbul Ticaret Mahkemesinde dava açtı. Davanın konusunu, ‘itirazın iptali ve takibin devamı’ oluşturdu. Şirket avukatı, borca haksız yere itiraz edildiğini öne sürerek Çetin’in, alacak tutarı olan 282 bin TL'nin yüzde 20'si kadar da icra inkâr tazminatı ödemesini talep etti.

Dün açılan davada, Çetin’in menkul ve gayrimenkulleri üzerinde de tedbir konulması talep edildi. Dava dilekçesinin Çetin’e tebliği sonrası dosyaya savunmasını sunması bekleniyor.

'NEDENİNİ ANLAYAMADIK'

Sigorta şirketinin avukatı Özgür Noyan konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Müvekkil şirket, Zorunlu Mali Sorumluluk sigortası gereği 310 bin TL'lik tutarı İsmet Fatih Alagöz'ün mirasçılarına, 196 bin 150 TL’yi de Emre Tetik'e ödedi. Rüzgar Çetin’in alkollü araç kullanması nedeniyle şehit olan ve yaralanan polis memurları için yapılan ödemeler için Çetin hakkında icra takibine geçildi. 

235 BİN TL ÖDENDİ AMA

235 bin TL'lik tutar Çetin tarafından icra dosyasına ödendi. Ancak kalan miktar, nedenini anlamadığımız bir şekilde ödenmedi. Ödenmeyen kısım için Çetin aleyhine İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi'nde dava açtık. Kendisinin daha duyarlı davranarak, hayatını kaybeden ve sakat kalan polis memuru için ödenen bedeli tazmin etmesini talep ediyoruz” dedi.

 

İlgili Haberler