RUSYA BU GÖRÜNTÜDEKİ KADINI KONUŞUYOR

RUSYA BU GÖRÜNTÜDEKİ KADINI KONUŞUYOR

Rusya'da yapılan seçimlerde Putin'in partisinin yine zafer büyük tartışma yarattı.azanmasının ardından ortaya çıkan görüntüler

A+A-

RUSYA'DA Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Başbakan Dimitri Medvedev'in Birleşik Rusya partisinin hafta sonu yapılan Duma seçimlerinde oyların yüzde 54.3'ünü alarak net bir zafere imza atmasından sonra ortaya çıkan ve seçime şaibe karıştıran görüntüler tartışmalara yol açtı.

GÜVENLİK KAMERASINA TAKILDI

İngiliz Daily Mail gazetesinin internet sitesinde, Rusya'da bir oy kullanma merkezindeki güvenlik kamerasına ait olduğu iddia edilen görüntüler yayınlandı.

Görüntülerde, sandık görevlilerinden birinin elindeki oy pusulası tomarını, diğerlerinin gözcülüğünde oy sandığına attığı görüldü.

ZAFER HİLELLİMİ

Olayın hangi oy kullanma merkezinde gerçekleştiği henüz ortaya çıkmazken, görüntüler Putin'in partisinin kolay zaferinin ardında seçim hilesinin yapıp yapmadığı konusunun tartışmalarına yol açtı.

PUTİN'İN YENİDEN SEÇİLMESİ GARANTİ

Putin'in Birleşik Rusya partisi, yüzde 90'ı sayılan oylama sonuçlarına göre Duma'daki 450 sandalyeden 338'ini garantilemiş durumda.

Bu sonuçların, 2018'de yapılacak devlet başkanlığı seçimlerinde Putin'in bir kez daha seçilmesinin garanti olduğunu gösterdiği şeklinde yorumlanıyor

İŞTE O GÖRÜNTÜLER