Rus Gelin; Noel Babaya Dua Ettim Koca Sahibi Oldum

Rus Gelin; Noel Babaya Dua Ettim Koca Sahibi Oldum

RUSYA'NIN EN GÜZEL AŞK HİKAYESİNE SAHİP ÇİFTİ ANTALYA'DA EVLENECEKANTALYA İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Demre Belediyesi'nin katkılarıyla Noel Baba Müzesi'nde düzenlenecek 'Uluslararası Aziz Nicolaus Düğün Festivali'nde, en güzel aşk hikâyesine sahip

A+A-
RUSYA'NIN EN GÜZEL AŞK HİKAYESİNE SAHİP ÇİFTİ ANTALYA'DA EVLENECEK
 
ANTALYA İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Demre Belediyesi'nin katkılarıyla Noel Baba Müzesi'nde düzenlenecek 'Uluslararası Aziz Nicolaus Düğün Festivali'nde, en güzel aşk hikâyesine sahip bir çift ücretsiz evlendirilecek.
 
'Uluslararası Aziz Nicolaus Düğün Festivali', 6- 19 Aralık tarihleri arasında Antalya'nın Demre İlçesi'nde düzenlenecek. Wedding City Antalya ve Sunrise Tour tarafından Noel Baba Müzesi'nde gerçekleştirilecek festival kapsamında, Rusya'da en güzel aşk hikâyesine sahip bir çift, ücretsiz evlendirilecek. Organizasyonu düzenleyen Sunrise Tour'un internet sitesinde en güzel aşk hikayesine sahip çiftin ücretsiz evlendirileceğinin duyurulması üzerine Rusya'da 50 çift, evlilik için aşk hikayelerini gönderdi. Gelen başvuruları değerlendiren özel bir kurul, Pautkina Natalya ve Valeriy çiftinin aşk hikâyesini en etkili aşk hikâyesi olarak değerlendirdi. 
 
Pautkina Natalya ve Valeriy çifti, 19 Aralık'ta Noel Baba Müzesi'nde evlenecek. Düğün öncesinde Antalya'da Limak Limra Otel'de konuk edilecek çift için Türk örf ve adetlerine göre düğün yapılacak. Otelden alınacak gelin, Demre'deki Noel Baba Müzesi'ne götürülecek ve burada nikâhları kıyılacak. Rus çift, projenin ana sponsoru Limak Limra Oteli'nde balayı yapacak.
 
RUS ÇİFTİN AŞK HİKÂYESİ:
 
Merhaba; Sizinle bu yarışmanın ana konusuyla da ilgili olan bizim hayatımızı değiştiren hikâyemizi paylaşmak istiyorum. 
 
Biz 7 sene önce tanıştık ve o anda işte kader dedik. Öyle bir şeydi ki, birbirini yeni tanıyan iki yabancı, aniden ailen gibi olur. Hayatındaki ikinci yarın olduğunu anlıyorsun. Bizim hayatımız aynen böyle oldu. 
 
Biz her saniyeyi beraber geçirmek, her havayı beraber solumak ve beraber sevmek istiyorduk bu hayatı. Şu anda bile o duyguları yaşamaktayız. Ancak bizim de belirli dönemimiz oldu. Siyah çizgili diye anımsadığım dönemler. Ama Tanrı'ya şükürler olsun. Bizim beraberliğimiz çatırdamaya başladığında her şeyin üstesinden gelebilmeye gücümüz yetti. O sırada Türkiye'ye tatile geldik. 
 
O zamanlar aramız bozuk olduğundan ruhani olarak pek tatil sayılmazdı. Ve bir gün oteldeki rehberimiz gezmeye çıkacağımızı, Aziz Nikolas Kilisesi'ni de ziyaret edeceğimizi söyledi. Ve gittik. Kutsal yere gidince o kadar duygulandım ki şu an bile size tarif edemiyorum! Aziz Nikolas'ın emanetlerinin bulunduğu yere girince dua edip yardımını istedim: 
 
"Bu adamı tüm kalbimle seviyorum! Hayatımı nasıl devam ettirmem için bana bir işaret ver, yol göster. Eğer hayatımızı birlikte devam ettirmemiz gerekiyorsa bu gerginlikleri bitir. Eğer değilse herkes kendi yolunda hayatını devam ettirsin. O zaman ayrılalım" diye dua ettim. 
 
Daha sonra öğrendim ki orda, Aziz Nikolas Kilisesi'nde ettiğim dualar kabul olmuş! Ne oldu dersiniz? Moskova'ya dönünce öğreniyorum hamileymişim. O anda Tanrı'nın bize verdiği bir işareti olduğunu anladık. Ve bizim ilişkimiz zamanla ilk aylardaki tutkusuna kavuştu. Birbirimizi sevmeye devam ettik. Ve 9 ay sonra kızımız Darina (Hediye) dünyaya geldi. Bir sene sonra da oğlumuz doğdu. Şu anda ben hayatımın bu akışta gittiğinden dolayı çok mutluyum. 
 
Sevdiğim insanla kaderimizi birleştirdiğine ve ailemin olmasına neden olduğu için Aziz Nikolas'a minnettarım. Hayatımda manevi değeri olan Aziz Nikolas kilisesinde düğünümüz olması en büyük hayalimdir. Kutsal adamın emanetlerine tekrar dokunmak ve hayatım için ona teşekkür etmek isterim.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DHA-Genel - Türkiye-Antalya / Demre - Ahmet ACAR

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.