Reza Zarrab'ın son görüntüleri ortaya çıktı

Reza Zarrab'ın son görüntüleri ortaya çıktı

ABD'de kara para aklama suçlaması ile 135 yıl hapsi istenirken itirafçı olarak cezadan kurtulan Reza Zarrab'ın son görüntüleri ortaya çıktı.

17 Aralık yolsuzluk operasyonunda tutuklanarak ceza evine konulan sonra mahkemece serbest bırakıldıktan sonra bakanların ellerinden ödül alan İran Asıllı Türk İşadamı Reza Zarrab ABD'de bir lokontada görüntülendi. Hürriyet'ten  Sinem Vural'ın yayınladığı fotoğrafta yanında bir kadınla görüntülenen Reza Zarrab'ın bu görüntüleri doğruysa gözetim altında tutulduğu haberleri de gerçek dışı oluyor.

ABD'DE İTİRAFÇI OLUNCA CEZA KALDIRILMIŞTI

İran’a yönelik yaptırımların ihlal edilmesiyle ilgili ABD’deki davanın önemli ismi Reza Zarrab, New York’ta ünlü restoran Nobu’da görüntülendi.


New York’un Soho bölgesindeki ünlü suşi restoranı Nobu’da yanında bir kadınla yemek yiyen İran asıllı Türk vatandaşı Zarrab, fotoğrafının çekildiğini fark edince rahatsız olup restorandan ayrıldı. 

CEZA EVİNDE TUTULUYOR DENİLMİŞTİ

Hürriyet'ten Sinem Vural'ın haberine göre, FBI’ın Eylül 2014’te İran yaptırımlarını delme şüphesiyle hakkında soruşturma başlattığı Rıza Sarraf, 19 Mart 2016’da ailesiyle ABD’ye giriş yaparken tutuklanmıştı. New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi’nde kendisine yönetilen altı suçlamayı reddeden Zarrab, daha sonra savcılıkla anlaşmıştı. 
İTİRAFÇI OLUNCA KURTULDU

Hakkındaki suçlamaları kabul eden Zarrab, diğer tutuklu sanık eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla aleyhine itirafçı tanıklık yapmıştı. Toplam 135 yıl gerektiren hapis cezası karşısında itirafçı tanıklık yaparak daha az bir ceza almayı hedefleyen Zarrab’ın New York’ta bir cezaevinde özel bir bölümde tutulduğu açıklanmıştı.

İlgili Haberler