NEDEN EMRE BELÖZOĞLU TEKNİK ADAM OLARAK GELEMEZ

NEDEN EMRE BELÖZOĞLU TEKNİK ADAM OLARAK GELEMEZ

Türkiye Futbol Federasyonu talimatlarına göre bir futbolcu aynı zamanda teknik direktör olabilir mi ? Cevap çok net: “O-la-maz”

A+A-

Fenerbahçe'de Ersun Yanal’ın ligdeki Antalya beraberliği sonrasında istifa edip kupadaki Trabzonspor maçının ardından görevini noktalamasının ardından herkesin aklında tek bir soru var: Yeni teknik direktör kim olacak?

Spor Arena / Tahir Kum ve Hüriiyetin haberine göre: Sarı lacivertlilerin başkan vekili Semih Özsoy “Aklımızda ve gönlümüzde bazı isimler var” dese de şu ana kadar herhangi bir isimle anlaşma sağlanamadı.

Yeni teknik direktörün yarınki Denizli maçına yetişip yetişmeyeceği de başka bir soru olarak akıllara takılırken Fenerbahçe önceki gün yardımcı antrenörler Volkan Demirel, Zeki Murat Göle ve Fatih Yıldız yönetiminde antrenman yaptı.

Dün ise antrenör ekibine takımın tecrübeli oyuncusu Emre Belözoğlu da katıldı.

Resmi olarak mümkün değil 

Emre'nin antrenör olarak takımın başında sahaya çıkması 3. bir soruyu daha gündeme getirdi.

Yazarımız Tahir Kum bu konuya açıklık getirdi: Türkiye Futbol Federasyonu talimatlarına göre bir futbolcu aynı zamanda teknik direktör olabilir mi ? Cevap çok net: “O-la-maz”

Talimat kimlerin teknik direktör olup olamayacağını ‘Teknik Adamların Statüsü ve Çalışma Talimatı’nda belirlemiş.

Burada kulüplerin kimlerle çalışabileceğinin çerçevesi çizilmiş. O talimatın 9. Maddesi’nde de, “Bu talimatta belirtilen esaslar dışında hiç kimse, bir kulüpte bir teknik adamın görevini üstlenemez” denmiş. Bu kadar açık ve net.

Talimatlara göre ihlalde ceza ağır! 

Geçtik, teknik adamlık lisansının veya kulüple imzalanan teknik direktörlük sözleşmesinin TFF’ye ibraz edilme zorunluluğunu, talimatta açıkça “Hiç kimse ilgili takımın statüsüne uygun kategorideki teknik adam lisansı, TFF’ye tescil edilmiş bir sözleşmesi olmaksızın, bir futbol takımını fiilen müsabakaya hazırlayamaz, yönetemez ve yönlendiremez” denmiş.

Ve hemen alt satırında da son noktayı koymuş: “Bu fıkra hükümlerini ihlal eden kişiler 1 yıl hak mahrumiyeti cezasıyla cezalandırılır. Bu kişilerin mensubu olduğu kişilerin kulüplerine de Süper Lig için 100 bin TL para cezası verilir.”

KAYNAK; Sporarena.com ve Hürriyet
 

BİLİM İNSANLARI ÖLÜM İLLİZYONDUR DEDİ

BİLİM İNSANLARI ÖLÜM İLLİZYONDUR DEDİ

Bilim dünyasında yeni bir tartışmanın fitili ateşlendi Bir bilim insanı tarafından ölümün gerçek olmadığı bilincimiz tarafından üretilen bir illüzyon olduğu ortaya kondu Bu teoriye göre beden öldüğünde yaşam sona ermiyor sonsuza dek devam ediyor

Hülya Koçyiğit'in Açıklaması Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı  BÜYÜK T

Hülya Koçyiğit'in Açıklaması Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı BÜYÜK TEPKİ

Cumhurbaşkanlığı Sarayında 13.850 TL maaş alan bir zamanların ünlüsü Hülya Koçyiğit'in Türk kadınları başlıklı açıklaması sosyal medyada büyük tepkilerle karşılaştı. İşte o tepkilerden bazıları

CADDEBOSTAN SAİT ÇİFTÇİ KÖŞKÜ SATILIK

CADDEBOSTAN SAİT ÇİFTÇİ KÖŞKÜ SATILIK

114 yaşındaki 'Perili Köşk' icradan satılık

ORKESTRA YÖNETEN KEDİ

ORKESTRA YÖNETEN KEDİ

Klasik konser salonuna giren kedi önce kendini sevdirdi sonra maestro masasına çıkarak orkestra şefliğine soyundu

CİNSEL İÇERİKLİ DANSA DAVA

CİNSEL İÇERİKLİ DANSA DAVA

İzmir'in Menderes ilçesinde cinsel içerikli dans gösterisi düzenlendiği belirlenen sünnet düğünüyle ilgili 3 aile bireyi ve 3 dansçı hakkında açılan davada karar çıktı

ELAZIĞ DA DEHŞET GÖRÜNTÜLER

ELAZIĞ DA DEHŞET GÖRÜNTÜLER

Elazığ’da şüpheli bir şahıs tarafından bir kadın bıçaklandı bir kadın da darp edilerek yaralandı o anlardan biri güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı

İlgili Haberler