Menderes Türel CHP Gerilimi Artıyor

Menderes Türel CHP Gerilimi Artıyor

AKP'nin seçimlerde kaybettiği belediyelerde çok sayıda bankamatik memuru çalıştırdığı ve bunların yeni seçilen başkanlar tarafından işlerine son verildiği haberleri giderek artarken Menderes Türel'den açıklama geldi.

A+A-

Eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kendisini 4 bin kişiyi belediyede 'bankamatik memuru' olarak çalıştırmakla itham eden CHP'den Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Muhittin Böcek ile CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'i bu iddiayı ispata davet etti. Antalya Belediye başkanlığı döneminde iktidara yakın gazeteler ve TV kanallarında her gün boy gösteren Türel'in seçimi kaybettikten sonra muhalefetin suçlamalarına Twitter Hesabından yanıt vermesi ve köşesine çekileceğinin işaretini vermesi dikkat çekti. İşte o açıklama.

TÜREL TWITTER'DEN AÇIKLAMA YAPTI

Türel, twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu görüşlere yer verdi:
"Köşeme çekilip etliye sütlüye karışmayayım istiyorum ama attığınız iftiralar inanın kargaları güldürür. Seçimlerde bir sürü iftira attınız ve kazandınız, hayırlı olsun.

Konuşmak istemiyorum ama mecbur bırakıyorsunuz. Şu anda belediyede göreve başladınız ve tüm bilgiler elinizde. Antalya Büyükşehir Belediyesinin toplamda taşeron dahil 12 bin personeli var. Bunun Sayın Gürsel Tekin 4 bininin bankamatik olduğunu ve Sayın Muhittin Böcek tarafından işten çıkarıldığını söylüyor.

Bu personelin 4 bini bankamatik ise Antalya'da gurur duyduğumuz katlı kavşakları, raylı sistemleri, altyapıyı, üst yapıyı ben kiminle yaptım Allah aşkına".

Menderes Türel'in seçim sürecinde eşine ait olduğu ileri sürülen ses kayıtlarının yayınlanması ile ilgili olarak dün Antalya'da 8 kişi gözaltına alınmıştı.

İDDİALAR NEYDİ ?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Twitter üzerinden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın bankamatik memurları ile ilgili yaptıkları uygulamayı duyurdu.

Tekin, "CHP var, milletin sırtından geçinenlere geçit yok" derken eski belediyelerin milletin sırtına bindirdiği yükü çarpıcı rakamlarla ortaya koydu.

TEKİN'İN AÇIKLAMASI

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. @BocekMuhittin tam 4.000 bankamatik memurunun işine son verdi. Adana'da bankamatik memuru sayısı yaklaşık 6.000 Sn. @ZeydanKaralar01 da bu kişiler için gerekeni yapacağını açıkladı. CHP var, milletin sırtından geçinenlere geçit yok.

10 BİN BANKAMATİK MEMURU NEDİR ?

Sadece Adana ve Antalya'da hizmet üretecek, çalışacak, namuslu ve dürüst 10 bin aslan gibi gencin işsiz kalması demektir. Çoluğunun çocuğunun rızkından kesip devlete vergisini ödeyenlerin emanetinin çalınması demektir.

Bu 10 bin bankamatik memurunun millete maliyeti nedir? SGK ile birlikte ortalama her birinin maliyeti 2500 TL ise 10 bin kişinin her ay maliyeti: 25 milyon. Her yıl maliyeti: 300 milyon 5 yıllık maliyeti: 1 milyar 500 milyon! Gönül belediyeciliği dedikleri bu!

MUHİTTİN BÖCEK'TEN ANTALYA'YA MÜJDE

İŞSİZLİK BU YÜZDEN

Adana ve Antalya'da yaşayan vatandaşlarımıza sesleniyorum. Bil ki işsizsen bunlar yüzünden. Bil ki çocuğun her gün iş aramaya çıkıyor gözünün önünde soluyorsa bunlar yüzünden. Köylümüz, çiftçimiz, esnafımız sana desteğe gidecek para yoksa işte bunlar yüzünden. Unutma.

Şimdi bu 10 bin kişi, milletin sırtından geçinenler, belediyeleri arpalığa çevirip yedikçe yiyenler, bu keneler, haşereler, troller 

@BocekMuhittin ile @ZeydanKaralar01'a saldırdıkça saldıracak. Yalanla, iftirayla vurmaya çalışacak.

Adanalılar, Antalyalılar taş gibi durun!

RANT PROJESİ Mİ ? Menderes Türel'e Boğaçay tepkisi

RANT PROJESİ Mİ ? Menderes Türel'e Boğaçay tepkisi

SON DAKİKA BOĞAÇAY PANELİ; Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'in Konyaaltı ilçesi oyları için çok önemli gördüğü ve adına " Çılgın Proje" dediği " Boğaçay projesine karşı Antalya STK'larından gelen tepkiler büyüyor.

AKP'de Menderes Türel bombası

AKP'de Menderes Türel bombası

Dünya projeleri olarak lanse edilen ancak sonunda yapılan düzenleme içerisinde ortaya çıkan rant tesisleri AKP'li Hülya Koçyiğit'in damadına ihale edilen Boğaçay hayal kırıklığından sonra Menderes Türel'in yeniden aday yapılmasına karar verilmiş.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler