KISITLAMALAR ESNETİLİYOR

KISITLAMALAR ESNETİLİYOR

Avrupa'da başlayan corona virüs kısıtlamalarındaki esneklik kararlarına Türkiye'de uyma kararı verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuya ilşkin açıklaması ise Avrupa basınında ilgiyle karşılandı. ;İşte Erdoğan'ın açıklaması.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs vakalarındaki azalmaya paralel olarak, Türkiye'nin 'normalleşme planı'nı açıkladı. Dünya medyası erdoğan'ın açıklamasını yakından takip ediyor. BBC'den Ayşe Sayın'ın haberinin ayrıntıları şöyle

BAZI KISITLAMALARDA ESNEME

Türkiye'nin koronavirüs salgınına karşı örnek bir mücadele verdiğini belirten Erdoğan, Pazartesi gecesinden itibaren bazı kısıtlamalarda esnemeye gidildiğini söyledi.

65 YAŞ ÜZERİ VE 20 YAŞ ALTI NE YAPACAK

Erdoğan'ın açıkladığı plana göre, 65 yaş üstü ve 20 yaş altındaki yurttaşlara yönelik sokağa çıkma sınırlaması bu hafta sonundan itibaren esnetilirken, kuaförler, AVM'lerin de olduğu bazı işyerlerinin hijyen ve sosyal mesafe kuralına uyma koşuluyla 11 Mayıs'tan itibaren açılması öngörülüyor.

MASKE SATIŞINA TAVAN FİYAT KARARI

Cerrahi ve bez maske satışına da 'tavan fiyat' konularak izin verilecek. Ağırlıklı olarak turistik bölgeler olmak üzere 7 büyükşehre seyahat sınırlaması kaldırıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamayı, başkanlığında yapılan 6. kez video konferans yöntemiyle yapılan kabine toplantısı sonrası yaptı.

İlgili Haberler