ERDOĞAN'DAN SOSYAL MEDYA'YA MÜDAHALE SİNYALİ

ERDOĞAN'DAN SOSYAL MEDYA'YA MÜDAHALE SİNYALİ

Erdoğan’dan ‘müdahale’ sinyali Sosyal medya tam bir çöplüğe dönüştü

A+A-

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, siber zorbalıkların arttığını söyleyerek, “Sosyal medya tam bir çöplük, tam bir başı boş bir mecra haline geldi. Buna izin vermeyeceğiz” dedi.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi Açılış Töreni’nde konuşan Erdoğan, siber saldırıların artık devletler düzeyine kadar çıktığını, çok daha yıkıcı hale geldiğini söyleyerek “Türkiye de saldırılara hedef oluyor. Akıllı sistemlerle kullanılan saldırıları püskürtmenin yolu, daha akıllı sistemleri geliştirmek ve kullandırmaktır” diye konuştu.

Yerli 5G teknolojisi altyapısını kurmadan 5G’ye geçemeyiz
Cumhurbaşkanı, yerli 5G altyapısını kurmak için tüm firmaların hızlı ve etkin şekilde hareket etmesi gerektiğini belirterek, “Yerli 5G teknolojisi altyapısını kurmadan 5G’ye geçemeyiz” dedi.

Türkiye’yi siber güvenlikte bir marka haline dönüştüreceklerini belirten Erdoğan şöyle devam etti: “​Sınırlarımızın güvenliği ne kadar önemliyse elektronik sistemlerimizin ve buralarda saklanan verilerin güvenliği de o derece önemlidir. Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalmalıdır.”

Diken com'un haberine göre: Cumhurbaşkanı, kamu ve özel sektöre ait veri merkezlerini bir düzene sokmalarının şart olduğunu söyleyerek, “İlgili kurumlarımızdan çalışmaları süratle tamamlamalarını bekliyorum” dedi.

‘Teknoloji bağımlılığı’ sebebiyle adeta ‘modern köleler’e dönüşen yığınlarla karşı karşıya olduklarını söyleyen Erdoğan, “İnternetin sorunlu değil, sorumlu kullanımı giderek daha çok önemli hale gelmeye başladı. Teknoloji bağımlılığı bu tehditlerden sadece biridir” diye konuştu.

KAYNAK: Diken com

 

ÜNLÜLER'İN ÇOCUKLARI

ÜNLÜLER'İN ÇOCUKLARI

Doğduğu andan itibaren gündemde olan ve kameralar karşısında büyüyen ünlülerin çocukları şimdi ne yapıyor

BİZİ AĞLATAN DİZİLER

BİZİ AĞLATAN DİZİLER

Kimi diziler vardır izlerken güldürür kondurur. Kimileriyse izleyicileri kahkahaya boğar

Dünyanın en güçlü uçak gemisinin inanılmaz hikayesi

Dünyanın en güçlü uçak gemisinin inanılmaz hikayesi

Çin'in 2000 yılından başlayarak büyük bir hırsla sahip olmak istediği için Ukrayna'dan motorsuz dümensiz olarak satın aldığı uçak gemisi Varyag'ı dünyanın en korkunç silahı haline getirmesinin ilginç öyküsü

19 daire 9 arabayı nasıl kaybetti

19 daire 9 arabayı nasıl kaybetti

Elazığ'da yıllar önce trafik kazasında kaybettiği eşinin arkadaşlarının banka kredisine kefil olan emekli hemşire, 19 daireli 7 katlı apartmanını ve 9 otomobilini kaybetti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler