KIRGIZ CUMHURBAŞKANINDAN "MİNİ ETEKLİ" CANLI BOMBA AÇIKLAMASI

KIRGIZ CUMHURBAŞKANINDAN "MİNİ ETEKLİ" CANLI BOMBA AÇIKLAMASI

Kökten dinci islamcıl'arın canlı bomba eylemlerinde genellikle kullandıkları çarşaf, tesettür kıyafetleri konusunda Kırgızıstan Cumhurbaşkanı Atambayev'den çarpıcı bir açıklama geldi

A+A-

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, İslami giyiniş biçimlerine karşı çıkarak, "mini etek giyen kadınlar canlı bomba olmuyor" dedi.

PANALORDA BURKA ÇARŞAF

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te sokaklara burka ve çarşaf gibi İslami giyiniş biçimlerini eleştiren panolara yerleştirilmiş, geleneksel Kırgız giysileriyle bu kıyafetler karşılaştırılmıştı.

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev, bu konu üzerine konuşarak "mini etek giyen kadınlar canlı bomba olmuyor" dedi.

1950'DEN BERİ ETEK GİYİYORLAR

Atambayev, panolar yerleştirildikten sonra mini etek giyen kadınların hedef alındığını söyleyerek, "bizim kadınlarımız 1950'lerden beri mini etek giyiyor ve asla canlı bomba olmayı düşünmediler" dedi.

KIRGIZIİSTAN'I BEĞENMİYORSANIZ SURİYE'YE GİDİN YOL PARANIZI VERİRİZ

"Kıyafetler insanın fikrini değiştirebilir" diye konuşan Atambayev, "Kırgızistan'ı beğenmiyorsanız istediğiniz yere gidebilirsiniz. Yol paranızı veririz, Suriye'ye bile gidebilirsiniz" şeklinde konuştu. Kırgızistan'dan Suriye ve Irak'a 350 kadar cihatçı gittiği düşünülüyor.