Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ı kızdıracak açıklama

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ı kızdıracak açıklama

24 Gün süren Adalet yürüyüşü eylemine sürekli ağır eleştiriler getiren ve yürüyüşü terör eylemi olarak nitelendiren AKP Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Kılıçdaroğlu'ndan kötü haber.

AKP Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile muhalefetin arasında gerginlik giderek artarken CHP lideri kemal Kılıçdaoğlu'ndan flaş bir karar daha geldi. 24 gün süren Adalet yürüyüşü ardından milyonların desteklediği bir miting finali gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, ünlü İngiliz gazetesi Times ile bir söyleşi yaptı. Times'ın Adalet Yürüyüşünü merkeze aldığı söyleşide Kılıçdaroğlu yine sokak dedi.

DAHA ÇOK SOKAK

Times gazetesi muhabiri Hannah Lucinda Smith'in Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı röportaj, "Adalet Yürüyüşü"nü merkezine aldı. BBC Türkçe'nin aktardığına göre Kılıçdaroğlu röportajında Türkiye'yi "demokrasiye geri döndürme" sözü verdi.

Bundan sonra daha fazla sokak protestosu düzenleyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

SARAY DARBEDEN YARARLANDI

"Biz 15 Temmuz darbe girişiminin karşısındayız. Yaşananları, insanların demokrasi mücadelesi olarak görüyoruz. Ama diğer yanda da, Saray'ın 15 Temmuz'u var. Saray darbe girişiminden yararlandı ve beş gün sonra olağanüstü hâl ilan etti. Buna 'sarayın darbesi' diyoruz."

"ÖZGÜR BİR RUHUM OLDUĞU GERÇEĞİYLE BAŞ EDEMİYORLAR"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve partisi için "Artık terör örgütleriyle birlikte hareket etme noktasına geldi" açıklamasını yapmıştı.

"Terörist tanımını kabul etmiyorum, hatta buna gülüyorum" diyen Kılıçdaroğlu, şu görüşleri dile getirdi:

"Özgür bir ruhum olduğu gerçeğiyle baş edemiyorlar. Eğer biri demokratik olmayan bir kültürden geldiyse, benim yürüyüşüme de terörist yürüyüş diyecektir."

İlgili Haberler