Katarlı zenginler ordu yaylalarına otel yapacak

Katarlı zenginler ordu yaylalarına otel yapacak

Katarlı zenginler Ordu Çambaşı Yaylasından 650 dönüm arazi baktılar

Arapların karadeniz'e olan ilgisi her geçen güna rtıyor. Son günlerde Ordu'ya peş peşe ziyaretler yapan Arap iş adamları yatırım incelemelerini sürdürüyorlar.

20 MİLYON DOLARLIK OTEL

Ordu'ya gelen bir grup Katarlı patron, 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'na 20 milyon dolarlık otel yatırımı için inceledi.

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya tarafından yaylada gezdirilen Katarlı patronlar 650 dönüm arazi üzerinde mutabık kaldı.

SON DERECE MEMNUNUZ

Katar'dan gelen heyeti "Ordu'da ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını" dile getiren Kaya, "Katarlı iş adamları 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'na 20 milyon dolarlık otel yapımı için bizden arazi talebinde bulunmuştu. Bu talep üzerine Ordu'ya gelen Arap yatırımcılara istedikleri ölçüdeki araziyi gösterdik. 

ÇOK BEĞENDİLER

Kendileri hem yaylayı hem de araziyi çok beğendi. İnşallah önümüzdeki günlerde bu yatırım için ilk resmi adımlar atılır. Biz yapılan görüşmelerden oldukça memnun kaldık." dedi.

Kaya, "Arap yatırımcıların Ordu'ya otel yapma noktasında gayretli olduklarını" söyleyerek, "20 milyon dolarlık otel yatırımı çok ciddi bir rakam. Böyle bir otelin bölgemize kazandırılmasını çok istiyoruz. 

SON KARARLARINI BEKLİYORUZ

Temennimiz Arap iş adamlarının son kararının olumlu olması yönde. İnşallah Ordu adına hayırlı bir gelişme olur ve bu yatırım Karadeniz'e kazandırılmış olur" diye konuştu.

İlgili Haberler