İtalya ile ilişkileri gerecek gelişme

İtalya ile ilişkileri gerecek gelişme

Santomenna kasabasının belediye başkanı Massimiliano Voza, İstanbul’da gözaltına alınıp sınırdışı edildi

A+A-

İtalya’nın güneyindeki Salerno kentine bağlı Santomenna kasabasının belediye başkanı Massimiliano Voza, İstanbul’da gözaltına alındıktan sonra “güvenlik” gerekçesiyle sınır dışı edildiğini açıkladı.

İTALYAN BASININDA GENİŞ YER BULDU

İtalyan basınında yer alan haberlere göre, Massimiliano Voza, “Napoli, Kobani İçin” adlı komitenin üyesi olarak Diyarbakır’a gitmek üzere Perşembe günü ulaştığı İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alındı.

Kobani’ye destek için kurulmuş olan komitenin üyelerinin, "Nevruz kutlamaları münasebetiyle uluslararası gözlemci sıfatıyla HDP'li siyasetçilerin davetlisi olarak Türkiye’ye gittiği" belirtildi.

SINIR DIŞI EDİLDİ

Bir gece gözaltında tutulduktan sonra işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün sınır dışı edilerek, Roma’ya gönderilen belediye başkanı, İtalyan basınına açıklamalarda bulundu.

Massimiliano Voza, “İstanbul havalimanında dün akşam gözaltına alındım ve sonra ‘güvenlik’ gerekçesiyle sınır dışı edildim,” diye konuştu.

KALP CERRAHI

Bir kalp cerrahı olan ve IŞİD’in elinden alındıktan sonra Kobani’deki hastanede bir süre çalışmış olan Voza, “Bir gece boyunca sebepsiz yere alıkonuldum ve sorgulandım. İtalya Konsolosluğu’nu aramama dahi izin verilmedi. Bu arada Dışişleri Bakanlığımız da girişim başlatmıştı” ifadelerini kullandı.

Dünyanın en güzel kadınları bu ülkelerde yaşıyor

Dünyanın en güzel kadınları bu ülkelerde yaşıyor

Bir dergi erkekler arasında yaptığı ankette dünyanın en güzel kadınlarının yaşadığı ilk 10 ülkeyi tespit etmiş. işte o güzel kadınlar ve ilk 10 ülke sıralaması

VİDEO;Yumurtayı kırınca şok oldu

VİDEO;Yumurtayı kırınca şok oldu

Yumurtayı kırdığında ise şaşkınlığı bir kat daha arttı.

İlgili Haberler