İŞİD EL BABA'DA SALDIRDI 41 ÖLÜ

İŞİD EL BABA'DA SALDIRDI 41 ÖLÜ

1 gün önce İzmir’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milli Savunma Bakanı Işık, TSK destekli Özgür Suriye Ordusu güçlerinin El Bab’ın tamamına yakınını kontrol altına aldığını ve ilçe merkezine girildiğini söylemişti

A+A-


Milli savunma Bakanı Fikri Işık'ın tamamına yakını temizlendi dediği El Bab'a IŞİD bombalı saldırı düzenledi. 41 kişi hayatını kaybetti. Ölen ya da yaralananlar arasında Türklerin olup olmadığı bilinemiyor.

BU NASIL TEMİZLENME

Suriye'de Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında TSK destekli Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) terör örgütü DEAŞ'tan temizlediği El Bab'da bombalı bir aracın patlaması sonucu 35'i sivil 41 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

BAKAN TEMİZLENDİ DEMİŞTİ

İzmir’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milli Savunma Bakanı Işık, TSK destekli Özgür Suriye Ordusu güçlerinin El Bab’ın tamamına yakınını kontrol altına aldığını ve ilçe merkezine girildiğini söylemişti

ASKERİ VE GÜVENLİK GÜÇLERİ  HEDEF ALINDI

Reuters'ın haberine göre El Bab yakınlarındaki Susyan köyünde terör örgütü DEAŞ tarafından gerçekleştirilen ve onlarca kişinin yaralandığı bombalı saldırı, askeri ve güvenlik güçlerini hedef aldı.

Bazı yaralıların Kilis Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındığı aktarıldı

BÜYÜK TEPKİ; "SAMSUN'DA EL BAB ŞEHİDİ, KONYA'DA SURİYELİ HALAYI"

BÜYÜK TEPKİ; "SAMSUN'DA EL BAB ŞEHİDİ, KONYA'DA SURİYELİ HALAYI"

Sosyal medya'da Suriye'den gelen şehit haberleri arttıkça Suriyeli gençlerin Türkiye'de ki refah görüntüleri daha büyük bir tepki görüyor.

ESNAFIN SURİYELİ TEPKİSİ BELEDİYE BAŞKANINI BÖYLE ŞOK ETTİ

ESNAFIN SURİYELİ TEPKİSİ BELEDİYE BAŞKANINI BÖYLE ŞOK ETTİ

Esnaf ziyaretine giden AKP'li Belediye başkanı hiç beklemediği bir tepki ile karşılaşınca ne diyeceğini şaşırdı

İlgili Haberler