Hafta sonu için AKOM'dan uyarı

Hafta sonu için AKOM'dan uyarı

AKOM Başta İstanbul olmak üzere yurdun bazı bölgelerinde hafta sonu başlayacak olan kuvvetli rüzgar ver sağanak yağış uyarısı yaptı, sıcaklıklarda ise 6-8 derece düşme bekleniyor.

AKOM, İstanbul'da yarın sağanak yağış beklendiğini duyurdu.

ÖNCE KUVVETLİ RÜZGAR

Cumartesi öğle saatlerinden itibaren İstanbul başta olmak üzere ülkenin batı bölgelerinde rüzgarın yeniden kuvvetlenmesi hava sıcaklıklarının 6-8 derece birden düşmesi, beraberinde sağanak yağış geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor.

BU GÜN NORMAL YARIN 6-8 DERECE BİRDEN DÜŞECEK

AKOM'dan yapılan açıklamaya göre, bugün havanın parçalı ve az bulutlu olacağı İstanbul'da yarın sağanak yağış bekleniyor. Cumartesi öğle saatlerinden itibaren İstanbul başta olmak üzere ülkemizin batı bölgelerinde rüzgarın yeniden kuvvetlenmesi hava sıcaklıklarının 6-8 derece birden düşmesi, beraberinde sağanak yağış geçişlerinin yaşanacağı tahmin ediliyor.

YURT GENELİNDE DURUM

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun batısı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun doğusunun yer yer parçalı bulutlu, Muğla çevreleri ile Antalya'nın batı kesimlerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

SON SAĞANAK YAĞIŞ İSTANBUL'U BU HALE GETİRMİŞTİ

2-234.jpg

METEOROLOJİ AÇIKLAMASI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurt genelinde 2 ila 4 derece artacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle güney ve Güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

 

İlgili Haberler