Adnan Oktarı'ın parayı nasıl kazandığı ortaya çıktı

Adnan Oktarı'ın parayı nasıl kazandığı ortaya çıktı

Adanan Oktar'ın su gibi harcadığı paranın kaynağı sürekli merak ediliyordu, bir gelir kapısının ise açtığı davalar olduğu ortaya çıktı.

Kendisine ait Tv programında dini programlar yaptıktan sonra açık saçık giyinmiş kızlarla dans edip eğlenen Adnan Oktar'ın sosyal medya paylaşımlarına ağır eleştiri ve hakaret cümleleri yazan yüzlerce suç duyurusu savcılıkları kilitledi. Milliyetin haberine göre vatnadşları tahrik eden müritler, küfürlü yanıtları alır almaz savcılığa şikayette bulunuyor.
 
SAVCILIK YÜZLERCE SUÇ DUYURUSU İLE BOĞUŞUYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu Savcılıkları, Adnan Oktar’ın kecidikleri ve aslanlarının yaptığı yüzlerce suç duyurusuyla boğuşuyor.

İddiaya göre, sosyal medyada iletiler eşliğinde görüntülerini paylaşan müritler, vatandaşlar tarafından yoğun şekilde eleştiriliyor. Tehdit, küfür ve hakarete varan yorumlar alan müritler zaman zaman bu vatandaşlara yine aynı tarzda yanıt vererek tahrik ediyor.

PARASI OLUNCA AVUKAT ÇOK

İş bu noktadan sonra savcılığa taşınıyor. Büyük bir avukatlık şirketiyle anlaşan müritler, deyim yerindeyse dedektif gibi iz sürerek, hakaret içerikli yorum yapan kullanıcıları tek tek araştırıp gerçek kimlik ve adreslerine ulaşıyor. Müritlerin avukatları aracılığıyla yüzlerce sosyal medya kullanıcısı hakkında, “hakaret” ve “tehdit’ suçlamasıyla suç duyurusunda bulunmasıyla birlikte, suç işledikleri tespit edilen vatandaşlar hakkında dava açılıyor.

1500 TL AVUKATLIK ÜCRETİ ALARAK PARAYA PATA DEMİYORLAR

Asıl yargı oyunu ise dava açıldıktan sonra ortaya çıkıyor. Avukatları aracılığıyla Asliye Ceza Mahkemeleri’nde açılan dava dosyalarını titizlikle takip eden müritler, her dava kazandıklarında, bin 500 TL avukatlık ücretini geri almaya hak kazanıyor. 

ESAS DAVA AÇILDIĞINDA CEZA DAHA DA ARTIYOR

Suçlu bulunarak cezalandırılmalarına karar verilen sanıklar, ikinci şoku ise haklarında açılan tazminat davaları ile yaşıyor. Müritler, kazanıp onaylanan davaları bu kez Sulh Hukuk Mahkemeleri’ne taşıyarak, o sosyal medya kullanıcılarına binlerce liralık tazminat davası açıyor.

SADECE BİR AVUKATIN 166 DAVASI VAR

Adnan Oktar’ın en bilinen müritlerinden Didem Ürer’in bir soruşturma savcısında 166 adet şikayet dosyasının bulunduğu, birçok savcılıkta da benzer nitelikte onlarca müridin yaptığı yüzlerce suç duyurusunun olduğu öğrenildi.

VATANDAŞLARI EN ÇOK KIZDIRAN VİDEOSU

1-281.jpg

 

İlgili Haberler