FETHULLAH GÜLEN'DEN FLAŞ AÇIKLAMA; AKP'YE ÇAĞRI

FETHULLAH GÜLEN'DEN FLAŞ AÇIKLAMA; AKP'YE ÇAĞRI

15 Temmuz darbe girişimi ardından tüm dünyada başlıca konu haline gelen Fethullah Gülen ve iadesinde yeni bir gelişme yaşandı.

A+A-

TSK içindeki bir grup askerin darbe girişiminde bulunmasının ardından Türkiye'nin ABD'den iadesini istediği Fethullah Gülen, Fransız gazetesi Le Monde için bir yazı kaleme aldı. Türkiye'de kontrolünde olan tüm medya kuruluşları kapanan ya da kayyum atanan Gülen, çareyi dünyaca ünlü medya kuruluşlarına makale yazarak sesini duyurma çabasına girişti.

LE MONDE GAZETESİNE YAZDI

Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grup askerin, 15 Temmuz günü darbe girişiminde bulunmasının ardından Türkiye'nin ABD makamlarından iadesini talep ettiği Fethullah Gülen'den yeni bir açıklama geldi. Gülen, son açıklamasını Fransızların Le Monde isimli gazetesine bir yazı kaleme alarak yaptı.

AKP'YE "İŞBİRLİĞİ" ÇAĞRISI

"Türk Hükümetine açık çağrı yapıyor ve tam bir işbirliği vadediyorum" diyen Gülen, darbe girişiminin uluslararası bir komite tarafından incelenmesini talep edip, "Hakkımdaki suçlamaların 10'da 1'i kanıtlansın, Türkiye'ye gideceğime yemin ederim" ifadelerini kullandı.

Gülen, darbe girişimi sonrası başlayan operasyonları "cadı avı" olarak tanımlarken, kendisinin suçsuz olduğunu savundu.

15 Temmuz'un ardından yüzbinlerce kişinin 'cadı avı'nın kurbanı olduğunu ve gerçek bir insanlık dramının yaşandığını belirten Gülen, 90 bine yakın kişinin işini kaybettiğini, 21 bin akademisyenin görevine son verildiğini ve bunların Avrupa tarihindeki soykırımlar öncesi yaşananlardan bir farkının olmadığını söyledi

LE MONDE'NİN TWEET MESAJI

34.jpg