FETHULLAH GÜLEN'DEN CEMAATE SON TALİMAT

FETHULLAH GÜLEN'DEN CEMAATE SON TALİMAT

Başarısız darbe girişiminin planlayıcısı olarak suçlanan Fethullah Gülen'in cemaatine 4 maddelik yeni bir plan tebliğ ettiği iddia edildi

A+A-

Fetullah Gülen’in, Cemaat'i tekrar toplamak için üyelerine, “Yurtdışında ‘Hizmet diyasporası’ çatısı altında birleşin, Hizmet hareketini bulunduğunuz ülkeden yürütün.

KAÇTIK DEMEYİN

Türkiye’deki ailenizi de yanınıza alın, firar ve kaçma kelimelerini kullanmayın, yerine ‘Hicret ettik’ deyin” talimatı gönderdiği ileri sürüldü. Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre,  MİT’in rapor ettiği bilgilerde, Gülen’in ‘acil eylem planı’ adı altında üyelerine talimatlar gönderdiği kaydedildi. Dört maddelik talimatta, yurtdışına kaçan örgüt üyelerinin neler yapmaları gerektiği anlatılıyor.

AİLELERİNİZİ YANINIZA ALIN

Gülen’in talimatlarda, “Yurtdışına çıkan hizmet ehli olanlar, aileleri ve çocuklarını da yanlarına alsın. Eşleri ve çocukları da en yakın zamanda yurtdışına taşınsın. Yurtdışında ‘Hizmet diasporası’ çatısı altında birleşin, hizmet hareketini bulunduğunuz ülkeden yürütün. Türkiye’deki ailenizi de yanınıza alın, firar ve kaçma kelimelerini kullanmayın, yerine, bunun yerine zulüm ve baskılar nedeniyle ‘hicret ettik’ deyin. Hizmetinizi bulunduğunuz ülkelerde devam ettirin” dediği belirtildi.