Erdoğan'ın katıldığı G20 zirvesinde dikkat çeken ayrıntı

Erdoğan'ın katıldığı G20 zirvesinde dikkat çeken ayrıntı

AKP Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı Arjantin'deki G 20 zirvesinde Rusya Devlet başkanı Putin ile muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti ile sorumlu tutulan Suudi Prens Selman'ın selamlaşması dikkat çekti.

G20 Liderler Zirvesi, dünya liderlerinin katılımıyla Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te başladı. Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in samimi selamlaşması ise dikkat çekti.

DİKKAT ÇEKEN OLAY

Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te düzenlenen G20 Liderler Zirvesi görüşmeleri dünya liderlerinin katılımıyla başladı. Zirvenin Dönem Başkanı ve Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri, Costa Salguero fuar alanında zirveye katılmak üzere gelen liderleri karşıladı. Liderler daha sonra G20 aile fotoğrafı çekimini gerçekleştirerek kendileri için hazırlanan yerlere geçti. Liderler yerlerini alırken yan yana oturan Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in samimi selamlaşması ise dikkat çekti.

Liderler yapılacak ilk oturumda "insanları ilk sıraya koymak, küresel ekonomi, çalışma hayatının geleceği ve kadının güçlendirilmesi" teması üzerine yoğunlaşacak.

PUTİN VE SELMAN'IN SAMİMİYETİ DİKKAT ÇEKTİ

İlgili Haberler