Erdoğan Hollanda'ya demokrasi dersi verdi

Erdoğan Hollanda'ya demokrasi dersi verdi

Ya ben patron değilim zaten. Patron millettir, millet ey Rutte. Sen daha demokrasiyi anlamamışsın." dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hollanda diyor ki oradaki beyefendi, 'Bu ülkenin patronu biziz' diyor. Altına da bu fakirin resmini koymuş. Ya ben patron değilim zaten. Patron millettir, millet ey Rutte. Sen daha demokrasiyi anlamamışsın." dedi.

ÜLKENİN PATRONU MİLLETTİR

Ülkelerin patronunun millet olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Hiçbir başbakan, patron olamaz. O ülkelerin patronu, demokrasilerde millettir. Bir defa 'patron benim' demek, milletine saygısızlıktır. Zaten bunlarda saygı yok ki ve biz bu ülkede hiçbir zaman patron olmadık, biz bu ülkede efendi de olmadık." diye konuştu. 

BİZ OHAL İLAN EDİNCE AYAĞA KALKIYORLAR

Hollanda'da iki saat içerisinde OHAL ilan edildiğine dikkat çeken Erdoğan,

"Hollanda'daki olayda, bırakın siz merkezi yönetimi, belediye, belediye... Belediye birkaç saat içerisinde oturuyor, olağanüstü hal ilan ediyor. Niye? Benim bakanımı oradan itfaiye aracıyla mı götürecek? Gelip makaslarla aracın kapılarını kesip öyle mi dışarı çıkaracak? Sınır dışı nasıl edecek? Ya bir bayan be, hani siz kadın haklarından bahsediyordunuz ya? Ve bu bayan Türkiye Cumhuriyeti'nin Bakanı, kendi toprağına girecek, diplomatik araç içerisinde, başkonsolosluk binasına girecek. Kendi başkonsolosluk binasına girmesine müsaade etmiyorsun, içeriden başkonsolosun çıkmasına müsaade etmiyorsun. Bütün bunların önünü açmak için ne yapıyor? Olağanüstü hal ilan ediyor, iki saat içerisinde." 

MERKEL'E YAZIKLAR OLSUN

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda'nın skandal tavrıyla ilgili, "Bunların Viyana Sözleşmesi diye bir derdi yok. Hepsi bunların ayaklarının altında. Bunların Viyana Sözleşmesi, faşistlikleridir. Nazizm, buna Neonazizm diyebiliriz. Yeni Nazi akımı diyebiliriz. Bunların Viyana Sözleşmesi anlayışı budur. Batı'nın gerçek yüzünü gösteriyorlar. Biz böyle görmek istemezdik. Almanya'nın Şansölyesi de Hollanda'nın yanında yer alıyor. Sana yazıklar olsun. Demek ki sen de aynı kafadasın. Bu, bu demektir. 'Yanındayım.' dediğine göre o da demek ki aynı kafada. Biz kişinin sevdikleriyle beraber olduğuna inananlardanız. Bunların yaptıklarının kesinlikle ne Avrupa Birliği müktesebatına ne Venedik, hiçbir yere uyar tarafı yoktur. Avrupa Birliği ülkelerinin bir kısmı, hepsini aynı torbanın içerisine koymayalım, maalesef Türkiye'nin bu yükselişini hazmedemiyorlar ama burada ne yazık ki birinci sırada Almanya var.  Almanya çok acımasız bir şekilde teröre destek veriyor." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

İŞTE SON ANKET; EVET Mİ ? HAYIR MI?

İŞTE SON ANKET; EVET Mİ ? HAYIR MI?

Türkiye'nin gündeminde yıllardır yer işgal eden "BAŞKANLIK" referandumu tarihi yaklaştıkça heyecan ve gerilim artıyor. İşte son anketin ayrıntıları

15 Temmuz gecesi AKP'li vekillerin WhatsApp yazışmaları

15 Temmuz gecesi AKP'li vekillerin WhatsApp yazışmaları

AKP Adana Milletvekili Necdet Ünüvar'ın “Gazi Meclis'te o Gece” kitabında AKP grubunun Whatsapp mesajları yer aldı. Darbeyi ilk haber veren "Kesin bilgi" diyerek İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner olmuş.

İlgili Haberler