Erdoğan Büyükşehirlerde Kaybetsek Bile İlçeleri Bizde

Erdoğan Büyükşehirlerde Kaybetsek Bile İlçeleri Bizde

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dik duracağız dikleşmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dik duracağız dikleşmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da seçim konuşması yapıyor: Bakıyorsunuz Ankara'da ilçelerin çoğu AK Parti'de. Böyle bir tablo var. Şu anda İstanbul'da buraya hareket ettiğim ana kadar mevcut ilçe sayısında fazlası Cumhur İttifakı'nda halkımız büyükşehirleri belediye başkanı olarak verse dahi ilçeleri AK Parti'ye vermiş.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP Genel Merkezi’nin balkonundan AKP’li seçmenlere sesleniyor. Erdoğan konuşmasından önce kalabalıkla birlikte şarkı söyledi.
Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Değerli kardeşlerim, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Muhabbetiniz desteğiniz kardeşliğiniz için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Rabbim’e hamdeiyorum sizin gibi dava arkadaşları için. Dik duracağız dikleşmeyeceğiz.

Siyasi hayatımız boyunca milletimize hizmet dışında bir gaye taşımadık. Milli irade dışında bir güç tanımadık.

AK Parti olarak 3 Kasım 2002 seçimlerinden bu yana mahalli idareler seçimlerinde halk oylamalarından bizi birinci çıkaran milletime şükranlarımız sunuyorum. Milletimiz bizi 15. defa bugün tercih etti.

AK Parti olarak tek başımıza veya Cumhur ittifakı ile seçime girdiğimiz yerlerde 16 büyükşehir 24 il 538 ilçe 200 belde olmak üzere 778 belediye başkanlığı kazandık.

Bu da ülkemizdeki belediyelerin yüzde 56’sının AKP tarafından yönetileceği anlamına geliyor. Bazıları kendini darı ambarında sanıyor.

 

İlgili Haberler