Ensar Vakfına Milli Eğitim bakanlığından maaş desteği

Ensar Vakfına Milli Eğitim bakanlığından maaş desteği

Adı geçtiğimiz yıllarda Karaman, Çorum ve Bitlis'te öğrenci yurt ve evlerinde tecavüz iddiaları ile gündeme gelen vakıf ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 5 yıllık destek sözleşmesi imzalandı.

A+A-

Çocuğa dönük cinsel istismarla gündeme gelen Ensar Vakfı, MEB'in kanatları altına alındı. Vakıfla 5 yıllık protokol imzalayan MEB, vakfın personeline ücret ödeyecek.

PERSONELİNE MAAŞ ÖDEYECEK

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Ensar Vakfı ile 5 yıl geçerli olmak üzere "çeşitli eğitim, seminer ve sosyal etkinlikler düzenlenmesine dair işbirliği" yaptı.

Buna göre Ensar Vakfı sanatsal, sportif, sosyal, kültürel, bilimsel ve teknolojik gelişimi desteklemeye yönelik eğitim, seminer, proje, gezi, kitap okuma, yarışma, kamp, yaz okulu gibi etkinlikler düzenleyebilecek. Hürriyet'ten Gülseven Özkan'ın haberine göre protokolde MEB yükümlükleri arasında “Protokol kapsamında yapılacak faaliyetlerle ilgili vakıfla ortaklaşa belirlenen kulüplerin ortaöğretim kurumlarında kurulmasına imkân tanır” maddesi yer aldı.

Bakanlık ayrıca düzenlenecek etkinlikler konusunda vakıfla koordineli çalışacak.

MEB BÜNYASİNDE ÇALIŞABİLECEKLER

MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün Ensar Vakfı ile imzaladığı 3 yıllık protokole göre ise bu kapsamda açılacak kurslarda vakıf personeli olan eğiticilere, ihtiyaç duyulduğunda kendi bünyesinde bulunan öğretmenlere, uzmanlara veya usta öğreticilere görev verilmesini sağlayacak ve ücretlerini ödeyecek.

İl/İlçe milli eğitim müdürlükleri de yapılan işlemlerin mevzuatlara göre yürütülmesini, denetlenmesini sağlayacak.

MEDYADA TECAVÜZ İDDİALARI İLE TANINMIŞTI

Ensar Vakfı, geçtiğimiz yıl vakıf ve KAİMDER’e bağlı yurtlarda kalan 10 çocuğa tecavüz edildiği gerçeğiyle gündeme gelmiş, vakfın Çorum ve Bitlis'te de cinsel istismar suçlarına karıştığı ortaya çıkmıştı.

Böyle Mevlit okuma görmediniz

Böyle Mevlit okuma görmediniz

Türk İslam geleneğinin asırlardan beri süren Mevlit okuma töreninin geldiği nokta şaşırtıyor.

IŞİD Militanlarına nasıl Kuran öğretiliyor

IŞİD Militanlarına nasıl Kuran öğretiliyor

Işid ya da El kaide militanlarının hepsinin Kuran eğitimi aldıklarını biliyoruz. Ama nasıl eğitildiklerini bilmiyorduk. İzleyin

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler