ENSAR ESKİ BAŞKANINA ÇOCUĞA TECAVÜZDEN 24 YIL HAPİS

ENSAR ESKİ BAŞKANINA ÇOCUĞA TECAVÜZDEN 24 YIL HAPİS

Ensar Vakfının adının karıştığı 3 tecavüz davasında mahkeme Ensar Rize Şube başkanına 24 yıl hapis cezası verdi. Daha Önce aynı vakfın Çorum ve Karaman şubelerinde tecavüz davaları görülmüş zanlılar hapis cezasına çarptırılmıştı.

A+A-


ÖRTBAS EDİLMEYE ÇALIŞILAN REZALET

Ensar Vakfı Rize Şube Başkanlığı, Kızılay Şube Başkanlığı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulunan Mehmet Nuri Gezmiş, küçük yaştaki iki çocuğa cinsel istismarda bulunmaktan 24 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cumhuriyetin haberinin ayrıntılarına göre, Gezmiş bir süredir tutuklu yargılanıyordu.

KENDİ KATILMADI SEGBİS İFADESİ ALINDI

Rize 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Mehmet Nuri Gezmiş, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı, sanık avukatları da salonda hazır bulundu.

YİNE YAŞI KÜÇÜK ERKEK ÇOCUK

56 yaşındaki Mehmet Nuri Gezmiş hakkında, yaşı küçük erkek çocuğa cinsel istismar suçlamasıyla şikayette bulunuldu. 

Bunun üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Mehmet Nuri Gezmiş’in cep telefonları ve kullandığı bilgisayarlar incelemeye alındı. 

GÖRÜNTÜLER VE YAZIŞMALAR ÇIKTI

Bilgisayar hard disklerine format attığı ve hard disklerin değiştirildiği belirlenen Gezmiş'in bilgisayarlarında küçük çocuklarla ilgili uygunsuz görüntüler ve yazışmalar olduğu saptandı. 

SORUŞTURMA SIRASINDA BİR ŞİKAYET DAHA

Polis soruşturmayı sürdürürken 13 yaşındaki bir başka çocuğun ailesinden de istismar yönünde şikayet geldi. Polis ekiplerinin konuyla ilgili incelemelerinin sona ermesinin ardından gözaltına alınan M.N.G., çıkarıldığı mahkemece, 'küçük yaşta çocuklara cinsel istismar' suçlamasıyla tutuklandı.

ENSAR VAKFI BAŞKANIYDI

Rize’de 2 çocuğa cinsel istismardan yakalanan Mehmet Nuri Gezmiş’in Ensar Vakfı‘nda başkanlık yaptığını ortaya çıkmıştı. 

Mehmet Nuri Gezmiş 2001-2003 yılları arasında Riza Ensar Vakfı Başkanlığı yapmıştı. 

ENSAR VAKFI GEÇMİŞİ SİLDİ

Yayınlanan haberlerden sonra, Ensar Vakfı yönetimi Mehmet Nuri Gezmiş’in geçmişini internet sitesinden silmişti. Mehmet Nuri Gezmiş’in Ensar Vakfı başkanlığı ve siyasi bağlantılarının ortaya çıkmasından sonra bu haberlere ilişkin linklere mahkeme kararı ile erişim yasağı getirilmişti.

20160328162318_ensarrize1.jpg

İlgili Haberler