Demiröeren'den Beşiktaş'a Şok Dava

Demiröeren'den Beşiktaş'a Şok Dava

Demirören'den Beşiktaş'a şok dava

A+A-
 

Demirören'den Beşiktaş'a şok dava

14.03.2013 13:36
 
 
Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin 28 Aralık 2012 tarihindeki Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda 1 Haziran 2011-31 Mayıs 2012 dönemi ile ilişkili olarak eski-yeni üyelerinin ibrasının oylaması yapılmış ancak toplantıda Yıldırım Demirören başkanlığındaki dönemde görev yapan isimler ibra edilmemişti.
 
 
Yıldırım Demirören ile birlikte görev yapan 6 üye yapılan oylama sonucu sermayedarlar tarafında ibra edilmemiş, Fikret Orman başkanlığı sonrası şirket yönetiminde yer alan üyeler ise ibra edilmişti. 
 
Yaşanan bu gelişme sonrası kulübün eski başkanı Yıldırım Demirören, eski yönetim kurulu üyeleri Ertunç Soğancıoğlu ve Mehmet Soysal ibra edilmeme kararlarının hükümsüzlüğü için hukuki yola başvurmuşlardı. Siyah Beyazlı kulübün konu ile ilgili yaptığı açıklama ise şu şekilde oldu 
"Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş.'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen açıklama şöyledir: 
 
Şirketimiz eski yönetim kurulu üyelerinden Yıldırım Demirören, Ertunç Soğancıoğlu ve Mehmet Soysal, 28.12.2012 tarihinde yapılan olağan genel kurul toplantısında haklarında alınan ibra edilmeme kararlarının hükümsüzlüğü ile şahsi kusur ve eylemlerinden dolayı şirkete karşı sorumlu olmadıklarının menfi tespit davası niteliğinde olmak üzere, tespiti ve hükmen ibralarına karar verilmesi talepli olarak İstanbul 31.Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 2013/74 E. sayılı dosyası ile Şirketimiz aleyhine dava açmışlardır. Dava ön inceleme aşamasındadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.