Cüneyt Çakır’a Ölüm Tehdidi!

Cüneyt Çakır’a Ölüm Tehdidi!

Cüneyt Çakır, İngiliz medyasının ve futbolseverlerin gündeminden düşmüyor.

A+A-

UEFA Şampiyonlar Ligi 2. turunda Old Trafford’da Manchester United ile Real Madrid arasında oynanan karşılaşmada Luis Nani’ye 56. dakikada kırmızı kart gösteren Türk hakem Cüneyt Çakır, İngiliz medyasının ve futbolseverlerin gündeminden düşmüyor.

Sporx internet sitesinin haberine göre; ilk maçta Bernabeu’a 1-1′lik avantajlı bir skor elde ettikten sonra sahasında 1-0 öne geçen, Nani’nin kırmızı kartından sonra ise 2-1 geriye düşen Manchester United cephesi elenmenin faturasını Cüneyt Çakır’a kesti.

Manşetlerden düşmeyen Çakır, ‘hırsız’ ve ‘soyguncu’ ağır ithamlarla nitelendirildi. Telefonla polise dahi ihbar edilen deneyimli Türk hakeme olan öfkesi bitmeyen holigan İngiliz taraftarlar, işi ciddiye bindirip ölüm tehditlerini sosyal medyadan savurmaya başlayınca İngiliz polisi harekete geçti.

Sosyal medyanın en önemli iki ağı durumunda bulunan facebook ve twitter üzerinden ölüm tehditleri savuran holigan taraftarlar için İngiliz polisi soruşturma başlattı.

Atılan mesajların kaldırılmasını sağlayan İngiliz polisi, Çakır’ın şahsına ve ailesine olan bu tür saldırılara karşı sürekli tetik halinde olacağı İngiliz medyası tarafından gündeme taşındı.

HABERE YORUM KAT