CIA OPERASYONU KAMERALARDA

CIA OPERASYONU KAMERALARDA

.

 13 yıldır aradığı El Kaide militanını böyle kaçırdı!

Amerikan Merkezi Haber Alma Örgütü CIA’nin geçen yıl Libya’da bir El Kaide liderine düzenlediği operasyonun görüntüleri ortaya çıktı.

Washington Post’un haberine göre, CIA’nin FBI ve Delta Gücü askerleriyle birlikte düzenlediği operasyonun çevrede bulunan bir kapalı devre kamera tarafından görüntülendiği tam bir yıl sonra ortaya çıktı.

Görüntülere göre, Afrika’daki Amerikan elçiliklerine düzenlenen ve yaklaşık 200 kişinin ölümüyle sonuçlanan El Kaide saldırılarından dolayı 13 yıldır aranan ve Anas el-Libi olarak tanınan Nezih Abdülhamid el-Ruqai, geçen yıl 5 Ekim günü sabah 06.30 sularında aracıyla yaşadığı evinin önüne gelerek duruyor.

El-Ruqai’nin içinde bulunduğu araç durur durmaz hemen yanında beyaz bir minibüs beliriyor. Bu arada başka bir araç el-Ruqai’nin aracının önünü keserken, beyaz minibüste bulunan Delta Force askerleri hızla fırlayarak el-Ruqai’yi aracından çıkartarak minibüse sürüklüyor.

Bu sırada üçüncü bir araç da yolda dolaşarak çevreyi kolluyor.

El Kaide liderini kaçıran minibüs onu önce Libya’daki bir askeri üsse götürüyor ve oradan da Libya açıklarında bekleyen USS San Antonio savaş gemisini aktarılıyor.

El-Ruqai Amerikan elçiliklerini bombalamak ve 200’e yakın insanın ölümüne neden olmaktan halen New York’taki yüksek güvenlikli bir hapisanede yargılanmayı bekliyor.

Kaynak:Haber Kaynağı