BÜYÜKELÇİ "AŞK CİNAYETİNE "KURBAN GİTMİŞ

BÜYÜKELÇİ "AŞK CİNAYETİNE "KURBAN GİTMİŞ

Brezilyalı polis memuru Yunanistan'ın Büyükelçisi'ni öldürdüğünü itiraf etti

A+A-


Brezilyalı yetkililer Rio de Janeiro'lu bir polis memurunun Yunan Büyükelçiyi öldürdüğünü itiraf ettiğini duyurdu.

KATİL KARISININ SEVGİLİSİ ÇIKTI

Brezilyalı yetkililer Rio de Janeiro'lu bir polis memurunun Yunanistan'ın Brezilya Büyükelçisi Kiryakos Amoiridis'i öldürdüğünü itiraf ettiğini duyurdu. Sputnik'in haberine göre Polis memurunun cinayeti Büyükelçi'nin eşinin emriyle işlediği bildirildi

TOPLAM 4 KİŞİ GÖZALTINDA

Brezilya'da yakılmış araç içerisinde cesedi bulunan Yunan Büyükelçisinin aşk cinayetine kurban gittiği ortaya çıktı.Olayın perde arkasını yazan Daiy Mirror gazetesinin haberine göre, karısı ile yatakta yakaladığı polis tarafından öldürüldüğü ileri sürülen büyükelçinin Brezilya polisi, 59 yaşındaki Büyükelçi Kyriakos Amiridis’in Rio de infaz edilme planını katil ile birlikte eşi yapmış.

Büyükelçinin, Janeiro kentinde öldürülmesi üzerine eşi ve sevgilisi olan polis memuru ile birlikte iki kişiyi daha gözaltına aldı.

kyriakos-amiridis2.jpg

YANAN ARAÇ İÇİNDE BULUNMUŞTU

Büyükelçinin cesedi kentin kuzeyinde yanan bir aracın içinde bulundu. Büyükelçinin Brezilyalı eşi Fracois Amoridis ile ilişki yaşayan 29 yaşındaki polis memuru Sergio Moreira Filho polis sorgusu sırasında suçunu itiraf etti.

İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre Büyükelçi Amiridis öldürülmeden önce karısı ile polisi birlikte yatakta yakaladı. Bu gelişme üzerine ikili Amiridis’i öldürme planı hazırladı.

greek-ambassador-wife-suspect.jpg

EŞİ KAYIP DİYE POLİSE BAŞVURMUŞ

Ailesiyle birlikte tatilde olduğu açıklanan 59 yaşındaki büyükelçinin eşi üç gün önce polise Amiridis'in kayıp olduğunu bildirmişti.

2001 – 2004 yılları arasında Rio de Janeiro başkonsolosu olarak görev yapan Amiridis bu yıl Yunanistan'ın Brezilya Büyükelçisi olarak görevine başlamıştı. Amiridis, 2012'den 2016'ya kadar da Yunanistan Libya Büyükelçisi olarak görev yapmıştı.