Bu yemeğe 2.68 milyon dolar ödedi

Bu yemeğe 2.68 milyon dolar ödedi

Milyarder iş adamı Warren Buffett ile öğlen yemeğinde buluşmak için ismi açıklanmayan bir kişi 2.68 milyon dolar ödedi. Peki ama neden? İşte detaylar...

San Francisco merkezli bir hayır kuruluşuna destek adına elektronik ticaret portalı Ebay üzerinde yapılan açık artırmada, milyarder işadamı Warren Buffett ile yenecek bir öğle yemeği için 2.68 milyon dolar ödendi.
Cuma günü sona eren açık artırmayı kazanan kişinin kimliği, istek üzerine açıklanmadı. 73.3 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 4. kişisi olan Warren Buffett, her sene hayır kuruluşlarına yardımda bulunmak için buna benzer organizasyonlarda boy gösteriyor.


YARDIM KURULUŞUNDAN TRUMP'A ELEŞTİRİ
Paranın bağışlanacağı Glide ismindeki yardım kuruluşu, özellikle göçmen evsizler için yemek dağıtıyor, taciz ve şiddet mağduru kadınlar için kalacak yer tedarik ediyor ve uyuşturucu bağımlılarının rehabilitasyonuna destek veriyor.


Geçtiğimiz sene de benzer bir etkinliğe dahil olan 86 yaşındaki Buffett, yine bir yemek karşılığında 7 kişilik bir grupla New York'un ünlü bir et restoranında buluşmuştu. 2016 yılındaki yemeğin kazananı 3.46 milyon dolar ödemişti.
Glide isimli kâr amacı gütmeyen yardım organizasyonunun kurucu ortağı Janice Miriktani yaptığı açıklamada, "Biz köprü yapmaya inanıyoruz, duvar değil." diyerek ABD Başkanı Donald Trump'ın göçmenlerle ilgili politikalarını da eleştirmekten geri kalmadı.


EVSİZLERE YEMEK OLARAK DÖNECEK
Warren Buffett gibi milyarderlerin yapacağı yardımların, ihtiyacı olan insanların yaşam kalitelerini artırmak için çok önemli olduğuna ve insanlık dayanışmasını güçlendireceğine vurgu yapan Mirikitani, daha çok zengini yardım yapmaya davet etti.
2.68 milyon dolarlık yemek açık artırması için 41 kişi teklif verirken, son teklif uzun süre 2.4 milyon dolar da kalmış ancak oturumun kapanmasına saniyeler kala ismi açıklanmayan hayırsever 2.68 milyon dolarla etkinliği kazanmayı başarmıştı.

Warren Buffett'ın bu etkinlikte yer almasının en büyük nedeni ise eşi Susan'ın Glide isimli organizasyon için gönüllü olması. 2000 yılından beri benzer faaliyetlerde bulunan kuruluş, şu ana dek 26 milyon dolar topladı.
 

mynet

İlgili Haberler