BU KABİLE 20 BİN YIL ÖNCEYİ YAŞIYOR

BU KABİLE 20 BİN YIL ÖNCEYİ YAŞIYOR

Peru sınırına yakın bir yerlerde helikopterle uçarken, helikopterin fırtınadan dolayı değişen rotası üzerinde daha önce modern insanla temas etmemiş bir kabilenin yeni fotoğraflarını çekmiş.

A+A-

Brezilya’nın yağmur ormanlarında yaşayan ve modern hayatla teması hiç bulunmayan bir kabilenin yeni fotoğrafları çekildi. Fotoğraflar neolitik yaşam tarzına dair yeni ve heyecan uyandıran görüntüler içeriyor.

20 BİN YIL ÖNCEKİ İNSAN HAYATI

Brezilyalı fotoğrafçı Ricardo Stuckert, Brezilya içerisindeki diğer yerli kabilelerin fotoğrafını çekeceği proje dahilinde Peru sınırına yakın bir yerlerde helikopterle uçarken, helikopterin fırtınadan dolayı değişen rotası üzerinde daha önce modern insanla temas etmemiş bir kabilenin yeni fotoğraflarını çekmiş.

4 YILDA BİR YER DEĞİŞTİRİYOR

National Geographic’te yayınlanan habere göre aynı kabile, daha önce 2008 yılında Brezilya’nın yerli çalışmaları grubu tarafından fotoğraflannmış. Uzmanlara göre bu kabile yaklaşık 4 yılda bir yer değiştiriyor.

05-uncontacted-tribe-amazon.adapt.536.1.jpg04-uncontacted-tribe-amazon.adapt.536.1.jpg

DAHA ÖNCE FARKEDİLMEMİŞ

Stuckert’ın çektiği yüksek kaliteli ve yakın fotoğraflar kabileye dair daha önce fark edilmemiş ayrıntıların görülmesini sağlamış. 

01-uncontacted-tribe-amazon.ngsversion.1482379103654.adapt_.1190.1.jpg09-uncontacted-tribe-amazon.adapt.536.1.jpg

Örneğin uzmanlar, tüm yerlilerin saçlarını aynı şekilde kestiğini düşünüyorlarmış. Ancak yeni çekilen fotoğraflarda, kabile üyelerinin farklı saç stilleri olduğu görülebiliyor.

SAĞLIKLILAR

Uzmanlara göre fotoğrafların gösterdiği bir diğer ilginç şey ise, kabile üyelerinin oldukça sağlıklı görünmesi. Yaklaşık 80-100 kişilik olduğu tahmin edilen komünal kulübelerin etrafında mısır, manyok ve muz yetiştiği görülüyor.

742_2.jpg

MODERN HAYATLA HİÇ İLİŞKİLERİ OLMAMIŞ

 

h03-uncontacted-tribe-amazon.adapt.536.1.jpg

 

İNGİLİZCE ORJİNALİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

twitter-009.jpg

face-begen.png